Zpět na » Primera Division » La Liga se stala sponzorem velšského klubu s nejdelším názvem na světě

Primera Division - La Liga se stala sponzorem velšského klubu s nejdelším názvem na světě

La Liga se stala sponzorem velšského klubu s nejdelším názvem na světě © iconsport.photo - Prezident La Ligy Javier Tebas

1

Líbilo se

13.09. - Nejvyšší španělská fotbalová soutěž La Liga se stala novým sponzorem malého velšského klubu, nesoucího nejdelší název na světě. Hráči klubu hrajícího pátou nejvyšší velšskou fotbalovou soutěž budou během letošní sezóny nosit logo La Ligy na přední části svých dresů.

I pro nejzarytější fotbalové fanoušky naprosto neznámý fotbalový klub z malé velšské vesničky by nebyl ničím výjimečný, kdyby se ovšem nehonosil údajně nejdelším názvem fotbalového klubu na světě.

Klub se totiž oficiálně jmenuje Clwb Pêl Droed Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch Football Club, známý je však spíše pod zkráceným názvem CPD Llanfairpwll FC.

A právě jeho dlouhý název zaujal představitele španělské La Ligy, kteří sponzorskou smlouvu s klubem oznámili jako “dohodu mezi dvěma největšími jmény ve fotbale“, která bude mít na srdci místní komunitu.

V rámci ní se bude nejen po celou letošní sezónu objevovat nové logo španělské La Ligy na dresech týmu, ale vesnice dostala i novou uvítací ceduli s nápisem: “Vítejte v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch“.

Příští rok bude pro klub znamenat důležitý milník v jeho historii, oslaví totiž své již 125. výročí od založení klubu.

Předsedkyně velšského klubu Samantha Jones-Smithová uvedla, že partnerství s La Ligou bude pro klub výjimečnou událostí.

„Nejenže je to ta nejvíce vzrušující spolupráce, jakou klub kdy měl, ale také klubu umožní zlepšovat se na hřišti i mimo něj,“ oznámila předsedkyně klubu.

Keegan Pierce, který je výkonným ředitelem La Ligy pro Velkou Británii a Irsko, dodal, že La Liga je mnohem více, než jen fotbalovou soutěží ve Španělsku.

„Je to největší fotbalový ekosystém na světě, který sledují a užívají si jej miliony lidí,“ řekl Pierce.

„Vzhledem k tomu, že letos vstoupila v platnost naše nová značka, je toto partnerství skvělým způsobem, jak kreativně představit světu naši novou vizuální identitu Ll a zároveň rozšířit naše kořeny po celé Velké Británii.“

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články