Zpět na » Primera Division » Legenda Realu Madrid Raúl by se mohl stát novým koučem Villarealu

Legenda Realu Madrid Raúl by se mohl stát novým koučem Villarealu

Legenda Realu Madrid Raúl by se mohl stát novým koučem Villarealu © iconsport.photo - Raúl by mohl převzít Villareal

0

Líbilo se

08.09. - Než přišla nadvláda Cristiana Ronalda, byl nejlepším střelcem historie Realu Madrid i Ligy mistrů. Na Santiago Bernabeu ho uctívají jako jednu z historicky největších legend a milují ho i v německém Schalke. Po letech práce v madridské Castille je teď legendární Raúl González blízko prvnímu ligovému angažmá jako trenér. Převzít by měl Villareal, jenž se na začátku ročníku trápí.

Raúl González Blanco je odchovanec Realu Madrid. V klubu strávil prakticky celou kariéru a už od útlého věku byl jednou z hlavních hvězd a kapitánem klubu. Fanoušci si ho ihned zamilovali a on jim to vše splácel mraky gólů, díky kterým byl nejlepším střelcem nejen v historii samotného Realu Madrid, ale i Ligy mistrů. Na obou adresách ho jako první překonal Cristiano Ronaldo. Dohromady za Los Blancos odehrál 741 zápasů a dal 323 gólů. Na závěr kariéry si ještě zkusil úspěšné angažmá v bundesligovém Schalke a přes Katar se dostal ke konci kariéry v New Yorku.

Když jeden z nejlepších španělských fotbalistů historie ukončil svou kariéru, psal se rok 2015. Je to tedy už 8 let. Od té doby se Raúl chystal na post trenéra. A potenciál rozhodě má. Od roku 2019 totiž vede Castillu Realu Madrid, neboli B-tým, jenž se aktuálně snaží o postup zpět do druhé španělské ligy. Jdou na něj opravdu skvělé reporty a mluvilo se dokonce o tom, že by mohl po Carlo Ancelottim převzít A-tým. To je ale zřejmě až moc velký skok, ale podívejme se na Zidaneho. Ten šel z Castilly ke třem titulům v Lize mstrů v řadě.

Takový Villareal by ale mohl být pro Raúla jako dělaný. Skvělý a ambiciózní klub, jemuž se ale na začátku sezóny moc nedaří. Odvolal kouče Setiéna a přes reprezentační pauzu shání náhradu. A právě Raúla vidí vedení Žluté ponorky jako ideální náhradu za zkušeného Setiéna. Legendární útočník už údajně obdržel nabídku, kterou vážně zvažuje. Je tedy dost možná, že další ikonu Realu Madrid uvidíme v renomované trenérské pozici. Mluví se o tom, že Castillu by po něm měl převzít další bývalý hráč Los Blancos Alváro Arbeloa.

David Suchý / getspanishfootballnews.com

Nejnovější články