Zpět na » Primera Division » Co o své pozici říká nový kapitán Realu Madrid Nacho Fernandéz?

Co o své pozici říká nový kapitán Realu Madrid Nacho Fernandéz?

Co o své pozici říká nový kapitán Realu Madrid Nacho Fernandéz? © iconsport.photo - Nacho je novým kapitánem Realu Madrid

1

Líbilo se

23.07. - Po odchodu Karima Benzemy se řešilo, kdo po něm převezme kapitánskou pásku. Nakonec jí na sebe vzal Nacho Fernandéz. Muž, který Real Madrid miluje a přestože by ve spoustě klubech pohodlně nastupoval v základní sestavě, sklopil uši a zůstal Los Blancos věrný. Nikdy nehrál za jiný klub a ačkoliv není nijak výrazný, je klubovou legendou. Co o své vysněné pozici říká?

Nacho Fernandéz společně se svým mladším bratrem Alexem přišel do Realu Madrid už jako malý kluk. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Debut v prvním týmu si ale připsal až v 21 letech. Psal se rok 2011. Mohl hrát někde jinde, ale on stále věřil, tvrdě pracoval a nakonec to vyšlo. Nikdy nebyl členem základní sestavy, ale svou vášní si získal srdce všech fanoušků Realu. Je klubovou legendou, ačkoliv nikdy nehrál velkou roli u trofejí, kterých získal spoustu. Když ale nastoupil, tým nepotopil a zahrál kdekoliv, kam ho trenér nasadil.

Když Real Madrid po odchodu Karima Benzemy do Al-Ittihad hledal nového kapitána, Nacho byl nakonec první volbou. Odchovanec klubu, naprosto oddaný. Měl možnost ve svých 33 letech podepsat v Interu Milán, kde by dostal mnohem více prostoru, ale on místo toho o další rok prodloužil v Realu Madrid, za který už odehrál 319 zápasů. Pokud Nacho nebude na hřišti, s páskou bude hrát Luka Modrič, kterého už stejně jako další vice-kapitány Daniho Carvajala a Toniho Kroose můžeme označit za klubové legendy.

Jako kapitán musíte nadále tvrdě pracovat a trofeje jsou povinností. Pro mě se tedy v tomto směru nic nemění. V každém zápase ze sebe vydám všechno. Vždy bylo mým snem hrát za Real Madrid. Ale být kapitán...To je úplně něco jiného. Jak se ta chvíle přibližuje, tím více tomu nemůžu uvěřit. Jsem na sebe neskutečně hrdý. Je to nádherná, ale velmi těžká výzva. Být kapitánem neznamená jen být lídr, ale také musíte být oporou pro ostatní spoluhráče. S tímhle týmem je ale všechno jednodušší," řekl o své nové roli Nacho Fernandéz.

David Suchý / madriduniversal.com

Nejnovější články