Zpět na » Primera Division » Joselu přichází do Realu Madrid na hostování s opcí

Joselu přichází do Realu Madrid na hostování s opcí

Joselu přichází do Realu Madrid na hostování s opcí © iconsport.photo - Joselu

0

Líbilo se

18.06. - Fran Gracía, Jude Bellingham a nyní Joselu. Real Madrid si zajistil třetí posilu pro tento ročník a není to jen tak podpis z nudy. Joselu může být pro Los Blancos reálně jedním z velmi důležitých podpisů a hráčů. V Realu nahradí nulového Mariana. Než aby ho Ancelotti nasadil, na hrotu hrál raději třeba záložníka Valverdeho. To u španělského reprezentanta a jednoho z nejlepších útočníků La Ligy nehrozí.

Joselu je odchovancem Celty Vigo, ale brzy přestoupil právě do Realu Madrid. V Castille se mu dařilo fantasticky, dával mraky gólů. Jenže za A-tým odehrál jen jediný zápas, ačkoliv s gólem. Postupně vystřídal Hoffenheim, Frankfurt, Hannover, Stoke City, La Coruňu a Newcastle, až nakonec zakotvil v Deportivu Alavés. Klubu, který rok co rok bojoval o udržení. Měl ale Joselua a ten s tím pomáhal. Dvakrát dal 11 gólů a Alavés se zachránil. Vloni jich dal 14, ale už to nestačilo. Jako své další angažmá si vybral Espanyol Barcelona.

Ten nemá vůbec špatný tým, ba naopak. Ale nedařilo se. Útok byl až nadprůměrný, ale obrana byla nejhorší v lize. Sám Joselu se o přísun gólů staral velmi pravidelně. Dal jich 16 a stal se třetím nejlepším střelcem soutěže za Benzemou a Lewandowskim. Na udržení to ale opět nestačilo. Už podruhé za sebou tedy Joselu sestoupil. Během sezóny se ale dostal i do španělského národního týmu a má skvělou statstiku. Za 10 minut dvěma góly rozhodl kvalifikační duel s Norskem a nyní gólem v závěru poslal Španělsko do finále Ligy národů. 3 zápasy a 3 góly.

Joselu

To je skvělé znamení pro jeho nového zaměstnavatele. Joselu totiž bude opět oblékat dres Realu Madrid. Není náhradou za Benzemu. Jednání byla rozeběhnutá ještě před tím, než dostal francouzský útočník lukrativní nabídku z Arábie. Joselu měl být jeho náhradníkem. Je náhradou za Mariana Díaze, jenž prakticky nehrál, skončila mu smlouva a z klubu odchází. Ať příjde kdokoliv, Joselu za něj bude náhradou pokud se něco stane a měl by být na rozdíl od Mariana spolehlivý. Ancelotti už prostě nechce lepit útok křídly a záložníky jako letos.

Bude se jednat o hostování, za které už druholigový Espanyol dostane 500 tisíc eur. Real Madrid dokonce bude mít i opci na 1,5 milionu eur, která bude nepovinná. Los Blancos mají v záloze Alvára Rodrígueze. Ten se zatím ukázal ve skvělém světle, ale potřebuje hrát, aby se jeho talent dobře rozvíjel. Zřejmě odejde na hostování a v době kdy Joselu skončí své hostování, příjde jeho čas. Do té doby bude Joselu skvělou posilou, o které se ví, že góly dávat umí i v případě, že nemá ten nejlepší servis. V Realu ho naopak bude mít světový.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články