Zpět na » Primera Division » Eden Hazard končí v Realu Madrid. Klub s ním rozvázal smlouvu

Primera Division - Eden Hazard končí v Realu Madrid. Klub s ním rozvázal smlouvu

Eden Hazard končí v Realu Madrid. Klub s ním rozvázal smlouvu © iconsport.photo - Eden Hazard končí v Realu Madrid

0

Líbilo se

03.06. - Když už Real Madrid za někoho vysolí obrovské peníze, musí se jednat o prověřenou superstar, o které musí být přesvědčená celá Evropa. A u Edena Hazarda tomu tak bylo. Na Santiago Bernabeu přišel jako jeden z nejlepších hráčů planety a superstar Chelsea za 115 milionů eur. Shořel jako papír. Nyní s ním klub rok před jejím koncem rozvázal smlouvu. Nejhorší přestup historie.

Fotbalovým geniusem už Eden Hazard byl dokonce ve Francii. Očaroval Ligue 1 v dresu Lille, kde byl nezastavitelný a tým dotáhl jako hvězdný mladík k titulu. Vysloužil si přestup do Chelsea, kde se stal ikonou. Fanoušci ho milují dodnes. Na Stamford Bridge odehrál 352 zápasů, dal 110 gólů a na 92 jich přihrál. Dvakrát slavil titul v Premier League i Evropské lize. Je jedním z hráčů, pro které bude místo v síni slávy Premier League. Když měl formu a svůj den, byl na úrovni těch nejlepších na světě. Na svém vrcholu, s hodnotou 150 milionů eur podepsal v Realu Madrid.

Než aby byl tento přesun gradací Hazardovi kariéry, znamenal konec jeho kariéry. Jako nejdražší posila v historii královského klubu se stal historickým propadákem. Od začátku ho provázela zranění, ale podívejme se na Neymara. Je hodně často zraněný, ale když hraje, nemůže nikdo říct půl slova. Čistá dominance, jeden z nejlepších na světě. Ale když už byl zdravý Hazard, na hřišti "běhal" s nadváhou a nepředvedl absolutně nic. Hráč, který byl schopný vytvořit 30 gólů za sezónu, dal za 4 roky 4 góly a na 5 jich přihrál. Tragédie.

Jenže k tomu všemu měl i královský plat. Letos 6 zápasů v lize. U Ancelottiho neexistoval a dokud nebyl poslední možností nehrál. Sám ale říkal, že si chce užít poslední rok smlouvy a v klubu zůstat. No komu by se nechtělo ležet v Madridu za 40 milionů eur ročně. Jenže vedení se rozhodlo, že tohle už snášet nebude a hráče, který klub za 4 roky stál minimálně 275 milionů eur, po vzájemné domluvě propustí. Z Edena Hazarda je volný hráč a je dost možné, že skončí kariéru. Jeho jasně zářivá hvězda během 4 let v Madridu vyhasla.

David Suchý / realmadrid.com

Nejnovější články