Zpět na » Primera Division » Tři lidé jsou zatčeni za rasistické nadávky Viníciusovi Juniorovi z Realu Madrid

Primera Division - Tři lidé jsou zatčeni za rasistické nadávky Viníciusovi Juniorovi z Realu Madrid

Tři lidé jsou zatčeni za rasistické nadávky Viníciusovi Juniorovi z Realu Madrid © iconsport - Tři lidé jsou zatčeni za rasistické nadávky Viníciusovi Juniorovi z Realu Madrid

0

Líbilo se

24.05. - Španělská policie zatkla tři lidi za jejich účast v rasistických urážkách Brazilce Viníciuse Juniora v zápase Realu Madrid proti Valencii. Podezření ve věku od 18 do 21 let byli po vyšetřování policií zadrženi. Incident nahlásil rozhodčí, který aktivoval protokol o rasismu a přerušil zápas, dokud z reproduktoru nezaznělo oznámení, které mělo varovat nepříčetné fanoušky. Vinícius Junior, který od svého příchodu z Brazílie čelí opakovaným urážkám, zvažoval odchod ze hřiště.

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti toto chování fanoušků odsoudil a prohlásil, že v této soutěži se děje něco špatného. Navrhl, aby rozhodčí v těchto případech zápas zastavil. Prezident klubu Florentino Perez se setkal s Viníciusem a vyjádřil mu podporu a náklonost, dále ho informoval o všech krocích, které jsou podnikány na jeho obranu a zaručil mu, že klub zajde tváři v tvář tomuto nenávistnému chování tak daleko, jak bude potřeba.

Vinícius zveřejnil na Instagramu video ukazující některé zápasy, kdy byl urážen. „Kdy už to bude moc?“ zeptal se. Na Twitter napsal, že rasismus se bere v La Lize jako normální a že Španělsko je považováno za rasistickou zemi. Řekl, že se omlouvá Španělům, kteří se takhle nechovají, ale Španělsko je dnes prý v Brazílii známé jako země rasistů.

Valencia CF v Real Madrid CF - LaLiga Santander

Carlo Ancelotti se rasismu věnoval také na předzápasové konferenci proti Rayu Vallecanu. „Mám obavy z toho, co se stalo a myslím si, že všichni se bojí. Lidé o tom mluví a já si myslím, že je to dobře. Mohla by to být dobrá příležitost věci napravit. Vinícius se stal obětí. Často se říká, že provokuje a že má špatný přístup. Mělo by být jasné, že v tom všem je obětí. Obětmi jsou i fanoušci, kteří se chovají bezproblémově. Když mluvím o Mestalle, nemyslím tím všech 46 tisíc fanoušků. Mám na mysli skupinu, která se chovala velmi špatně. Jako to byla skupina na Mallorce, ve Valladolidu atd. Kromě rasismu, který je nejzávaznější, se zdá, že ve Španělsku jsou celkově oblíbené urážky. Souhlasím s Xavim. Proč si myslíme, že to je ve fotbale v pořádku? Na pozápasové konferenci mi řekli, že neskandovali na Viníciuse „opice“, ale „blbec“. Proč je toto vůbec v pořádku? Není to sice rasová urážka, ale stále je to urážka. Proč bychom si měli zvykat na urážky? To musí přestat,“ prohlásil.

FBL-ESP-LIGA-REAL MADRID-PRESSER

Nikolas Kočica / managingmadrid.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články