Zpět na » Primera Division » Jordi Alba po 11 letech končí v Barceloně. S klubem se dohodl na ukončení smlouvy

Primera Division - Jordi Alba po 11 letech končí v Barceloně. S klubem se dohodl na ukončení smlouvy

Jordi Alba po 11 letech končí v Barceloně. S klubem se dohodl na ukončení smlouvy © iconsport.photo - Jordi Alba se s Barcelonou dohodl na ukončení smlouvy

0

Líbilo se

24.05. - Jordi Alba se zapsal do historie FC Barcelona jako jeden z nejlepších levých obránců, jaké kdy tento klub měl. 11 let byl oporou a jedním z vůbec nejlepších na světě. S týmem vyhrál 6 ligových titulů i Ligu mistrů a připsal si celkem 458 zápasů, při kterých byl skoro u 130 gólů. Nyní se ale rozhodl, že končí. V létě se stane volným hráčem a místo naplno přenechá Alejandrovi Baldému.

Jordi Alba je odchovancem Barcelony, který ale z klubu poměrně brzy odešel. Dostal se až do Valencie, kde se po hostování v Tarragoně zabydlel v základní sestavě, dostal se do španělské reprezentace a platil za jednoho z nejlepších ve Španělsku. V létě 2012 ho Barcelona koupila zpět. Od té doby až do této sezóny byl levý kraj jeho. Rezervováno. Nebyla šance. S klubem vyhrál Alba prakticky vše co mohl, včetně 6 titulů a jedné Ligy mistrů. Odehrál přes 450 zápasů, dal 27 gólů a připsal si 99 asistencí. Je klubovou legendou.

Z B-týmu ale vzešel jeho nástupce. Mladičký Alejandro Baldé začal od Xaviho dostávat čím dál více prostoru až postupně Albu ze sestavy vytlačil. Aktuálně je Baldé nejnadějnějším levým obráncem na světě a bylo jasné, že v další sezóny by měl 34letý Alba prostoru ještě méně. Už letos naskočil do 23 zápasů, odehrál 1335 minut, zatímco Baldé v rámci 32 utkání posbíral 2459 minut. Alba byl na rozcestí. Musel se rozhodnout, zda se s rolí náhradníka smíří, nebo odejde na konec kariéry někam, kde dostane více prostoru.

A rozhodl se, že po vzoru Sergia Busquetse po sezóně skončí. Klub s ním vyjednával, jenže Alba řekl ne. Smlouva mu sice končila až příští rok, on se ale dohodl na okamžitém ukončení, čímž Barceloně pomůže i vzhledem k platovému stropu. Zbavit se platu, který zrovna Alba pobírá a není vůbec malý, je pro klub příjemné a Alba už je nahraditelný. Otázkou tedy je, co s ním bude dál. Bude pokračovat ve Španělsku? Zkusí nějakou exotiku se šíleným platem po vzoru kamaráda Busquetse? Nebo třeba skončí úplně? Necháme se překvapit.

David Suchý / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články