Zpět na » Primera Division » Červená karta pro Vinicia Juniora byla dodatečně zrušena. Valencii čeká trest v podobě uzavřeného sektoru a pokuty

Primera Division - Červená karta pro Vinicia Juniora byla dodatečně zrušena. Valencii čeká trest v podobě uzavřeného sektoru a pokuty

Červená karta pro Vinicia Juniora byla dodatečně zrušena. Valencii čeká trest v podobě uzavřeného sektoru a pokuty © iconsport.photo -

1

Líbilo se

24.05. - SLEDUJEME Vinicius Jr. dostal červenou kartu v zápase Realu Madrid s Valencií, která byla zrušena po nechutných rasistických urážkách, jichž se mu dostalo od fanoušků soupeře.

Vinicius byl v neděli při střetu obou týmů vystaven odpornému skandování fanoušků Valencie, na což útočník Realu pochopitelně reagoval rozzlobeně. Když hvězda soupeře Hugo Duro během střetu s příznivci Brazilce zřídil, Vinicius mu v reakci uštědřil facku. Rozhodčí poté Brazilce poslal pryč a ten odešel ze hřiště s tím, že divákům na Mestalle řekl, že sestupují do druhé La Ligy.

Není to poprvé v této sezoně, kdy se dvaadvacetiletý hráč stal terčem nechutného skandování a dalších forem rasistických urážek ze strany fanoušků soupeře. Vyzval La Ligu, Valencii a Španělsko k rasismu a způsobu, jakým se s ním následně zachází, což prezident ligy Javier Tebas nepřijal dobře.

Zprávy tvrdily, že Španělská fotbalová asociace po incidentu propustila šest rozhodčích, včetně muže na VAR pro tento zápas, Iglesiase Villanuevy. Nyní byla hvězdě Los Blancos zrušena červená karta a za facku nebude chybět v žádném zápase.

RFEF rovněž potvrdila trest pro Valencii, pro několik příštích domácích zápasů klubu bude uzavřena část stadionu. Na jejich stadionu Mestalla bude na pět zápasů uzavřena tribuna Mario Kempes poté, co právě odtud během zápasu zaznívaly nadávky.

To znamená, že klub bude hrát se sníženou kapacitou pro jeden zápas proti Espanyolu na konci současného období a čtyři zápasy na začátku příštího, také jim byla uložena pokuta 40 000 liber za velmi závažné porušení.

V prohlášení, které vysvětluje, proč byla červená karta odebrána, se uvádí, že: "došlo k různým akcím fyzické a slovní agrese vůči útočníkovi a tváří v tvář pasivitě rozhodčích španělské FA a La Ligy".

petr magasanik / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články