Zpět na » Primera Division » VAR rozhodčí a další funkcionáři byli údajně vyhozeni po rasisitckém incidentu, který se odehrál vůči osobě Viniciuse Jr.

Primera Division - VAR rozhodčí a další funkcionáři byli údajně vyhozeni po rasisitckém incidentu, který se odehrál vůči osobě Viniciuse Jr.

VAR rozhodčí a další funkcionáři byli údajně vyhozeni po rasisitckém incidentu, který se odehrál vůči osobě Viniciuse Jr. © iconsport.photo -

0

Líbilo se

24.05. - Španělská královská fotbalová federace a Technická komise rozhodčích údajně vyhodily šest rozhodčích VAR po rasistickém urážlivém chování vůči Viníciusovi Jr. Hráč byl v centru dění nedělní porážky Realu Madrid s Valencií (1:0), a to ze špatných důvodů.

Brazilský útočník se nejprve dostal do ostré konfrontace s příznivci Valencie, kteří údajně Viniciuse z tribuny rasisticky uráželi. Dvaadvacetiletý hráč pak dostal červenou kartu za facku Hugo Durovi poté, co ho hráč Valencie obtěžoval, což vyvolalo ironické pokřiky domácích fanoušků.

Vinicius po zápase na sociálních sítích zveřejnil silné prohlášení, v němž odsoudil jednání těchto příznivců a nedostatečnou aktivitu La Ligy. Nyní se však zdá, že to vzali na vědomí, a podle deníku Marca propustili šest funkcionářů La Ligy, včetně Iglesiase Villanuevy, který byl zodpovědný za VAR během porážky Realu Madrid s Valencií.

Při vysvětlování rozhodnutí vyhodit úředníky zpráva tvrdila, že snímky poskytnuté rozhodčímu na hřišti De Burgosovi Bengoecheovi, které vedly k červené kartě Vinicuse, nebyly úplné.

"Nemohou najít důvod, proč se zaslaná sekvence týkala pouze Brazilcova úderu do obličeje Huga Dura, a ne zbytku hry," uvádí se.

Zatímco Real Madrid vydal k nedělním událostem také prohlášení, které znělo: "Real Madrid C. F. důrazně odsuzuje události, ke kterým došlo včera proti našemu hráči Viníciovi Juniorovi. Tyto události představují přímý útok na sociální a demokratický model soužití našeho státu založený na vládě práva."

"Real Madrid se domnívá, že takové útoky představují rovněž trestný čin z nenávisti, a proto podal příslušné oznámení generální prokuratuře, konkrétně prokuratuře proti trestným činům z nenávisti a diskriminace, aby byla fakta prošetřena a odpovědné osoby pohnány k odpovědnosti."

"Článek 124 španělské ústavy stanoví, že úkolem státního zastupitelství je podporovat výkon spravedlnosti při obraně zákonnosti a práv občanů a veřejného zájmu. Vzhledem k závažnosti událostí, ke kterým došlo, se Real Madrid obrátil na generální prokuraturu, aniž by tím bylo dotčeno jeho postavení soukromého žalobce v případném zahájeném řízení."

Šéf Los Blancos Carlo Ancelotti se rovněž pustil do La Ligy a odsoudil dotyčné příznivce. "Jsem klidný, ale to, co se dnes stalo, by se stávat nemělo. Aby stadion křičel na hráče opice a aby trenér přemýšlel o tom, že ho za to stáhne... V této lize je něco špatně. Musí se to zastavit. A to samé bych řekl, kdybychom vyhráli 3:0."

petr magasanik / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články