Zpět na » Primera Division » Barcelona by se v létě mohla rozloučit s Jordim Albou

Primera Division - Barcelona by se v létě mohla rozloučit s Jordim Albou

Barcelona by se v létě mohla rozloučit s Jordim Albou © iconsport.photo - Jordi Alba by mohl skončit v Barceloně

0

Líbilo se

22.03. - Jordiho Albu můžeme jednoznačně označit za legendu Barcelony. Ani u něj ale nejde zastavit přibývající věk a s konkurencí skvělého mladíka Baldého budou jeho minuty ubývat. Nyní se tedy začíná mluvit o tom, že 34letý obránce by mohl Camp Nou v létě opustit. Jeho plat je obrovský a Barceloně by ukončení spolupráce finančně hodně ulevilo.

Jordi Alba je odchovancem La Masie, ale na rozdíl od hráčů jako Busquets se do prvního týmu neprosadil přímo. Barcelonu opustil pro malý klub z Cornelly, aby se přesunul do Valencie. V jejím prvním týmu se prosadil po hostování v Gimnásticu a stal se jedním z nejlepších a nejnadějnějších levých obránců ve Španělsku. Barcelona ho po 7 letech přivedla zpět za 14 milionů eur.

Rok 2012 byl ten, kdy se začal psát příběh o barcelonské legendě odznovu. Za těch 11 let byl Jordi Alba u všech trofejí. Vyhrál 5 ligových titulů i Ligu mistrů. Lepšího levého obránce Barcelona zřejmě nikdy neměla. Alba si vždy své odbránil, ale ve střehu museli být hlavně obránci soupeře, jelikož Alba velmi rád útočí, z čehož pramení 22 gólů a 99 asistencí, které za celkem 451 utkání posbíral. Věk ale zastavit nejde a Alba už často ztrácí. Xavi si navíc oblíbil Alejandra Baldého, mladého odchovance, který ukázal, že zvládat umí na výbornou i nejtěžší zápasy a Albu nahradí.

Barcelona na tom není vůbec dobře finančně, La Liga jí omezila možnosti na přestupovém trhu a navíc nemá místo pod platovým stropem, což vyústilo v zneplatnění nové Gaviho smlouvy a platná nebude do té doby, než vedení sníží platy hráčů. Podle některých zdrojů bere Alba až 400 tisíc eur týdně, což je opravdu šílená částka. Mluví se tedy o tom, že klub by jeho smlouvu mohl zrušit, jelikož mu končí až v létě 2024. Klub sice obrečí legendu, ale reálně chybět nebude vzhledem k přítomnosti Baldého. Ze strany Barcelony to dává smysl.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články