Zpět na » Primera Division » Fede Valverde: Řekli mi, že za sezónu zvládnu dát 20 gólů

Fede Valverde: Řekli mi, že za sezónu zvládnu dát 20 gólů

Fede Valverde: Řekli mi, že za sezónu zvládnu dát 20 gólů © goal.com - Fede Valverde proti Osasuně vstřelil vítězný gól

0

Líbilo se

19.02. - Federico Valverde v této sezóně často pozici středního záložníka s pravým křídlem. I v zápase proti Osasuně začal na pravé straně a po střídání Ceballose se posunul na svou klasickou pozici. V osmasedmdesáté minutě vstřelil po přihrávce Viniciuse vítěznou branku, Real Madrid vyhrál 2:0 a ztrátu Barcelony snížil na pět bodů.

Po zápase Valverde hovořil s médii. Ta se ho ptala na vývoj zápasu a na jeho schopnost skórovat v zápasech. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Vždy doma bojují až do konce. Hráli pořád na dlouhé míče a občas je těžké si v takovém zápase najít prostor. Jak minuty ubíhaly, začala si vybírat svou daň i únava z mnoha zápasů, které jsme v této sezóně odehráli.

Myslím, že můj gól zápas otevřel a pak jsme začali lépe nacházet volné prostory. Jsem rád za veškerou odvedenou práci od mých spoluhráčů a za pokoru, kterou jsme v zápase předvedli. Věděli jsme, že to bude velmi těžké a věděli jsme, jak spolu trpět.

Osasuna 0-2 Real Madrid: Federico Valverde and Marco Asensio on target as  Carlo Ancelotti´s side overcome hosts - Eurosport

Řekli mi, že zvládnu dosáhnout v této sezóně 20 gólů, ale myslím, že s tímhle číslem zašli moc daleko. Snažím se hrát nejlépe, jak dovedu a samozřejmě střílení gólů je pro mě velkým morálním bonusem. Na pravém křídle mám vždy velmi blízko od sebe obránce a snažím se hrát jeden na jednoho, ale není to moje doména.

Ve středu zálohy se dokážu dostat blíž k pokutovému území, někdy mě záložníci nehlídají na sto procent. Musím dobře hledat prostory a využít jich, jako jsem to udělal u mého gólu. To po mě chce i trenér.

Federico Valverde Long Shots ???? - YouTube

Chtěl bych poděkovat Ancelottimu za ten tlak, který na mě vyvíjel (Ancelotti dříve prohlásil, že pokud Valverde nedá alespoň deset gólů za sezónu, roztrhá si licenci), i když je to jen malá hra mezi námi dvěma. V mé hlavě to hraje velkou roli v dělání rozhodnutí. Často jsem hledal zbytečně možnosti, jak někomu přihrát, protože jsem neměl sebevědomí to vzít na sebe a jít na branku. Teď jako první se vždy podívám na bránu. Vím, že ji dokážu trefit, takže se teď rozhodně snažím více skórovat,“ uvedl Uruguayec v rozhovoru.

Carlo Ancelotti delivers special praise to Real Madrid star

Real Madrid má po 22 odehraných zápasech na svém kontě 51 bodů a na vedoucí Barcelonu jich ztrácí pět, ta se ovšem v rámci dvaadvacátého kola La Ligy ještě představí doma proti Cadizu. Dalším soupeřem Los Blancos je Liverpool, s kterým se Real utká v úterý. V La Lize pak další zápas odehraje v sobotu, kdy ho čeká Atletico Madrid a dočkáme se tak madridského derby.

Nikolas Kočica / managingmadrid.com

Nejnovější články