Zpět na » Primera Division » Hvězda MS v Kataru Amrabat je předmětem jednání mezi Barcelonou a Fiorentinou

Primera Division - Hvězda MS v Kataru Amrabat je předmětem jednání mezi Barcelonou a Fiorentinou

Hvězda MS v Kataru Amrabat je předmětem jednání mezi Barcelonou a Fiorentinou © jerseyeveningpost.com - Sofyan Amrabat na MS v Kataru zářil

0

Líbilo se

31.01. - Nic konkrétního se u Sofyana Amrabata neřešilo. Bylo to možná trochu překvapující po tom, co byl jedním z nejlepších záložníků celého mistrovství světa v Kataru. Až nyní během posledních dnů přestupového období se řeší jeho možný přestup do Barcelony. Před Blaugranas a Fiorentinou ještě stojí spousta práce při dohadování. Představy obou klubů se totiž rozcházejí.

Jako spousta dalších marockých fotbalistů, i Amrabat se narodil v Nizozemsku. S fotbalem začal v Utrechtu. Stal se oporou ve svých 20 letech a odešel do Feyenoordu. Tam to ale úplně nevyšlo a ani v Bruggách to nebylo o moc lepší. Belgický celek ho poslal na hostování s opcí do Hellasu Verona. Již po půl roce klub opci zaplatil. Bylo to zhruba 3,5 milionu eur, ale Amrabatova hodnota už byla mnohem vyšší. Obratem ho klub poslal do Fiorentiny za takřka 20 milionů. U fialek to sice také neměl vždy lehké, ale byl jednou z opor.

Minulá sezóna ve Florencii pro něj byla složitá a mluvilo se i o tom, jestli zase nepůjde o dům dál. Zůstal a ačkoliv jeho výsledky nebyly vždy úplně stoprocentní a našla by se spousta lepších hráčů na jeho pozici, MS v Kataru ho vyneslo na úplně jinou úroveň. Za Maroko hrál fantasticky, dokázal svou zem dostat až ke čtvrtému místu a francouzský prezident Macron ho před celou kabinou vyhlásil nejlepším záložníkem turnaje. Tottenham, Liverpool, Barcelona. Tyhle všechny kluby, které by o Amrabata dříve ani nezavadily se o něj začaly prát.

A právě FC Barcelona je tím hlavním zájemcem. Nic konkrétního s kluby z Anglie se zřejmě nejednalo. Ticho po pěšině. Přišly ale poslední dny přestupového okna a Sofyan Amrabat je žhavým tématem v souvislosti s Barcelonou. Ta chce s Fiorentinou dohodnout hostování s opcí na 40 milionů eur. To ale italský klub zamítl a čeká na vylepšenou nabídku. Pro Fiorentinu ale vzhledem k jeho výkonům Amrabat nenahraditelný není a přestup by jí tak nebolel. Zároveň ale nemá důvod prodávat. Jde tu opravdu jen o správnou nabídku Blaugranas.

David Suchý / dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články