Zpět na » Primera Division » Cádiz požaduje opakování závěrečných devíti minut posledního zápasu La Ligy a hrozí žalobou

Primera Division - Cádiz požaduje opakování závěrečných devíti minut posledního zápasu La Ligy a hrozí žalobou

Cádiz požaduje opakování závěrečných devíti minut posledního zápasu La Ligy a hrozí žalobou © goal.com - Sporné utkání Cadizu

0

19.01. - V pondělí večer remizoval Cádiz 1:1, který je v současné době na 18. místě španělské nejvyšší soutěže a potřebuje každý bod pro udržení. Vyrovnávací gól byl však zahalen kontroverzí, protože rozhodčí a VAR nezaznamenali jasný ofsajd v přípravě na gól. Cádiz požaduje opakování závěrečných devíti minut posledního zápasu La Ligy. V jiném případě hrozí žalobou.

Domácí šli brzy do vedení 1:0 zásluhou Briana Ocampa a zdálo se, že si připsali tolik potřebnou výhru. Elche však v 81. minutě vyrovnalo zásluhou bývalého útočníka Spartaku Moskva Ezequiela Ponceho.

Hráč Ponce stál za celou zadní řadou Cádizu v ofsajdovém postavení, ale vrátil se zpět, aby se zapojil do souboje, následně se míč dostal do zámezí a Ponce ho odhlavičkoval. Přestože to byl celý jeho účel ve hře, VAR jasnou a zjevnou chybu neopravil, protože gól platil a zápas skončil nerozhodně.

Cádiz, který po 17 zápasech dělí od záchrany jediný bod, však zuří a podal oficiální stížnost.
Klub chce, aby bylo střetnutí obnoveno od okamžiku, kdy byl vstřelen gól z ofsajdu, a pokud ztráta dvou bodů nakonec negativně ovlivní jeho konečné ligové postavení v La Lize, bude pokračovat v právních krocích.

Vyjádření na oficiálních stránkách klubu: "Dnes, 17. ledna 2023, právní služby klubu předložily příslušným federativním orgánům spis, v němž zpochybňují střetnutí, které se konalo před ELCHE, C.F., S.A.D, na základě kterého se požaduje zrušení zaslouženého utkání a jeho obnovení od 81. minuty, kdy rozhodčí potvrdil gól vstřelený ELCHE, C.F., S.A.D. D. Ezequielem Poncem, přestože mu předcházel zvučný a flagrantní ofsajd, který se nedá interpretovat, jak ukazují záběry z utkání."

offside před gólem

Pokud to bude nutné na konci sezóny, v závislosti na sportovních a ekonomických škodách, které lze vyvodit ze sestupu, tento subjekt vyhodnotí uplatnění co největšího počtu právních kroků, které mu pomáhají v právu, včetně žaloby na vlastnickou odpovědnost vůči osobám, fyzickým nebo právnickým, které v poslední instanci musí odpovídat za škody a ztráty způsobené CÁDIZ , C.F., S.A.D."

Obnovení zápasu v La Lize v tak pozdní fázi by nebylo úplně bezprecedentní, protože v lednu 2005 hrál Real Madrid na Santiago Bernabeu šest minut. V utkání s Realem Sociedad bylo přerušeno v 87. minutě, když musel být stadion evakuován kvůli bombovému poplachu. Ukázalo se, že šlo o podvod, ale oba týmy se po několika týdnech na hřiště vrátily a Zinedine Zidane z přímého kopu vstřelil vítězný gól.

Snaha Cádizu by se však mohla ukázat jako neúspěšná, protože "zákony hry" říkají, že zápas nemůže být anulován kvůli chybnému rozhodnutí VAR.