Zpět na » Primera Division » Xaviho komentáře ohledně losu byly podle trenéra AD Cuety nevhodné

Xaviho komentáře ohledně losu byly podle trenéra AD Cuety nevhodné

Xaviho komentáře ohledně losu byly podle trenéra AD Cuety nevhodné © sandiegouniontribune.com - Xavi prohlásil, že poprvé od jeho příchodu do Barcelony měl štěstí na los. To se nelíbilo trenérovi Cuety Romerovi.

0

Líbilo se

08.01. - Trenér týmu AD Cueta Jose Juan Romero zkritizoval Xaviho nemístné připomínky po tom, co kouč Barcelony řekl, že katalánský klub měl štěstí na los v osmifinále Copa del Rey, když jim jako soupeř připadl celek ze třetí ligy. Xavi prohlásil, že je šťastný, že se vyhnul nějakému většímu týmu, který v soutěži zůstal a že konečně mají snadnější los po tom, co ve skupině Ligy mistrů narazili na Bayern Mnichov a Inter Milán a příští měsíc je v Evropské lize čeká Manchester United.

„Nebyl to zrovna nejvhodnější komentář. Mohl to říct lépe. Nelíbilo se to mně, klubu, nikomu,“ řekl trenér Romero pro rádio Cadena Ser. Zápas se odehraje v druhé polovině ledna. Přístup k zápasu Cuety je jasný: „Nepůjdeme do zápasu jen proto, abychom si na konci vyměnili dresy. Půjdeme po nich tvrdě a naplno. Po zápase uvidíme, kdo měl štěstí.“

Romero, který strávil posledních deset let trénováním klubů z nižších soutěží, řekl, že důvodem za Xaviho poznámkami může být nedostatek zkušeností. Možná neví, co stojí týmy dostat se na nejvyšší úroveň, protože on sám měl jako trenér mnohem jednodušší cestu. Vždy se snažím všechny kluby respektovat, a protože si nižších divizí tolik cením, tyhle poznámky se mi nelíbí. Obdivuji Xaviho. Jako hráč byl jedním z nejlepších ve španělské historii, možná proto mě jeho komentář tolik překvapil,“ přidal.

I přes tyhle poznámky si bude Xavi jistě vědom toho, jak Cueta může být nebezpečná. V předchozím kole totiž Barca potřebovala prodloužení, aby porazila jiný třetiligový klub Intercity 4:3. „Poprvé, co jsem zde jako trenér, máme štěstí na los. Dostali jsme klub z nižší soutěže, ale naší kvalitu musíme ukázat především na hřišti. Proti Intercity jsme byli blízko porážky. Jako hráč jsem byl v Cuetě několikrát a nebude to procházka růžovou zahradou. Není to však Manchester United, proto mluvím o tom, že máme štěstí. Ale pojedeme tam s respektem,“ reagoval Xavi na los osmifinále.

Cueta je pětaosmdesáti tisícové španělské město na severním pobřeží Afriky. Hraničí s Marokem. V lize mají pouze dvě vítězství z osmnácti, ale v poháru prošli už přes tři kola, přičemž porazili i druholigovou Ibizu a poslední tým La Ligy Elche. Zápas proti Barceloně se odehraje na stadionu Estadio Alfonso Murube, který má kapacitu pro šest a půl tisíce diváků.

Nikolas Kočica / espn.co.uk

Nejnovější články