Zpět na » Primera Division » Benzema ukázal Ballon d´Or na Santiago Bernabeu. Real při té příležitosti porazil Sevillu

Primera Division - Benzema ukázal Ballon d´Or na Santiago Bernabeu. Real při té příležitosti porazil Sevillu

Benzema ukázal Ballon d´Or na Santiago Bernabeu. Real při té příležitosti porazil Sevillu © lequipe.fr - Karim Benzema ukázal svůj Zlatý míč

0

23.10. - REVIEW Další těžká zkouška stála před Realem Madrid. Los Blancos ještě letos stále neprohráli a právě Sevilla chtěla tuto šňůru přetrhnout, Pod vedením Sampaoliho to sice žádná sláva není, ale všichni víme, čeho je tento celek z Andalusie schopný. A kousal. Real ale nakonec přeci jen dokázal i bez Benzemy zvítězit 3:1 a stále je v sezóně bez jediné porážky.

Ještě před zápasem přišel zraněný Karim Benzema na Santiago Bernabeu ukázat svůj Zlatý míč. Jako jeho držitel nastoupil už proti Elche v týdnu, ale až na domácí stadion ho přišel ukázat. Nádhernou a nejcennější individuální trofej ve světě fotbalu mu do rukou předávali jeho dva bývalí držitelé Zinedine Zidane a Luka Modrič. Společně s ním ukázal svou Yashin trophy i brankář Courtois, který se vrátil po zranění.

A zápas začal opravdu ve velkém stylu. Po 5 minutách chyboval na pravé straně Montiel, míč si vzal Vinícius a pelášil s ním na bránu. Chvíli zpomalil a vymyslel nádhernou přihrávku před prázdnou bránu na Luku Modriče. Zvýšit mohl z přímého kopu David Alaba, ale jeho pumelice prosvištěla kolem brány až mezi fanoušky. Další šanci pak spálil Vinícius. Po překonání brankáře byl ve velkém úhlu a v pohybu poslal balón mimo prázdnou bránu. Do šaten tak Real Madrid šel s nejtěsnějším možným náskokem.

Přišel druhý poločas a role se vyměnily. Míč ztratil Vinícius a dopředu utíkal bek Gonzálo Montiel. Před obranným valem vymyslel parádní přihrávku přes obranu na Erika Lamelu a ten poslal míč mezi nohy Courtoise až do brány. A argentinská spolupráce pokračovala dál. Lamela po Montielově přihrávce zakončoval technicky vedle.

Kdo zastaví Valverdeho?

Remízový stav vydržel 25 minut. Pak znovu přišla rychlost Viníciuse. Utekl obraně a před gólmanem nabídl střídajícímu Vázquézovi, který nepohrdnul. A o 2 minuty později dostal před vápnem balón Federico Valverde. Bono se jen ohlížel jak balón míří do sítě. Krásný a už šestý gól 24letého záložníka. Ten dal letos už více gólů, než za celou svou kariéru a v současné době je jedním z nejlepších hráčů na světě, co se formy týče. Neskutečné.

Real je tak i po těžké bitvě se Sevillou na prvním místě tabulky. Náskok na Barcelonu je aktuálně 6 bodů a čeká se, jak dnes dopadne její zápas s Bilbaem, který také nebude lehkou záležitostí pro Blaugranas.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.