Zpět na » Primera Division » O Mariana Díaze z Realu má zájem Atlético

Primera Division - O Mariana Díaze z Realu má zájem Atlético

O Mariana Díaze z Realu má zájem Atlético © sportskeeda.com - Mariano Díaz je pro Real Madrid přítěží

0

Líbilo se

19.09. - Real Madrid ho vychoval, ale na dospělé úrovni si kromě jedné sezóny ve Francii pořádně nezahrál. Pobírá vysoký plat a pro klub je spíše než přínosem přítěží, které se přes léto snažil neúspěšně zbavit. Nehraje ani při zranění Benzemy, přestože je aktuálně jediným typickým útočníkem v Ancelottiho kádru. Po derby přišla zpráva, že by se Mariano Díaz mohl přesunout právě do konkurenčního Atlética.

Součástí Realu Madrid je Mariano už od roku 2011, kdy dorazil z Badalony. V prvním týmu debutoval až v roce 2016, kdy mu bylo 23 let. Do té doby hrával pouze za Castillu a mládežnické týmy. Po debutové sezóně mezi dospělými, ve které odehrál 8 zápasů, se přesunul do Olympique Lyon. Tam patřil mezi nejlepší hráče Ligue 1, dal 18 gólů a okamžitě se vrátil do Realu Madrid za více než dvojnásobnou částku, než za kterou do Francie šel. Od roku 2018, kdy se stal znovu součástí Los Blancos, odehrál v La Lize 43 utkání, dalších 11 pak v Lize Mistrů a 6 v domácích pohárech. Gólů dal pouze 7.

Naprosto zbytečná posila a hráč, který má ve 29 letech za sebou jen jednu úspěšnou sezónu, na nejvyšší úrovni hraje od 23 let, ale díky klubu, ve kterém hraje, zabezpečil sebe i svou rodinu na dlouhá léta a vyhrál prakticky vše, co se ve fotbale vyhrát dá. Ročně by měl pobírat přes 8 milionů eur a vzhledem k tomu, že je spíše rezervním hráčem než náhradníkem, je to pro Real Madrid opravdu zbytečná zátěž pod platovým stropem.

Klubu se ho v létě s největší pravděpodobností právě kvůli obrovskému platu nepodařilo zbavit a začal na Santiago Bernabeu i tuto sezónu. Zahrál si ale pouze 6 minut v Lize Mistrů proti Lipsku a znovu je plánem pro nejbližší přestupové období jeho odchod.

Možností by prý mohlo být Atlético Madrid. To je občas na bizarní přestupy expert a Realu by zbavilo doslova kamene. Atlético se sice chtělo zaměřit na Raúla De Tomáse, ale ten si radši vybral návrat do Raya Vallecana. Přestup Mariana by pak mohl být vcelku levnou záležitostí. Možné klidně je, že ho Real pustí zadarmo. Částka se ale vynahradí právě vysokým platem a podpisovými bonusy.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / the12thman.in

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články