Zpět na » Primera Division » Real Madrid se nechce zapojit do boje o Endricka. Výstupní klauzule se mu zdá příliš vysoká

Primera Division - Real Madrid se nechce zapojit do boje o Endricka. Výstupní klauzule se mu zdá příliš vysoká

Real Madrid se nechce zapojit do boje o Endricka. Výstupní klauzule se mu zdá příliš vysoká © futaa.com - Endrickovi se předpovídá velká budoucnost

1

Líbilo se

12.09. - 45 milionů eur za Vinícia, 45 milionů za Rodryga a 30 milionů za Reiniera. Real Madrid se nebojí utratit za brazilské hvězdičky z tamní soutěže velké sumy. Na trhu se ale objevil Endrick. Fotbalista s rokem narození 2006, který je považován za generační talent brazilského fotbalu. Jeho jméno bylo s Realem Madrid spojováno nejčastěji. Výstupní klauzule 60 milionů eur je ale pro Real za klenot z Palmeiras příliš.

Endrick Felipe Moreira de Sousa se narodil v červnu 2006 v brazilském hlavním městě Brasília. Od mala bylo jasné, že mu bůh nadělil neskutečný talent na fotbal. Své vrstevníky vždy převyšoval a v dresu juniorských týmů Palmeiras trhal rekord za rekordem. Klub mu nastavil výstupní klauzuli na 60 milionů eur a po dovršení 16 let s ním podepsal profesionální kontrakt. Na prestižním turnaji Copinha se trefil 6x v 7 zápasech a za Brazílii U17 má na kontě 5 zásahů za 4 zápasy.

Přestože na dospělé úrovni nikdy nehrál, je kolem něho snad ještě větší poprask, než byl kdysi kolem Vinícia. A kdo si to pamatuje, určitě mi dá za pravdu, že hype okolo něho byl obrovský. Byl to ale hráč, který už hrál za Flamengo a do Realu přicházel jako hráč se zkušenostmi z dospělého fotbalu. Ty Endrick zatím nemá.

Endrick je v současné době jedním z nejžádanějších fotbalistů planety. Jeho jméno se skloňuje v souvislosti s Chelsea, Manchesterem City nebo právě Realem Madrid, který je logickou možností vzhledem k jejich přestupové politice a minulosti.

Právě výstupní klauzule je ale onen problém, přes který není vedení Realu Madrid ochotno přejít. 60 milionů eur se mu zdá prostě příliš. A nebudeme si nic nalhávat. Je to strašná pálka. Pokud už klub za takového hráče má dát takovou sumu, musí si být stoprocentně jistý, že za ní stojí. Pokud by si vedení Los Blancos jisté bylo, nebylo by 60 milionů problémem. Už vůbec ne pro klub, jakým je Real Madrid.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články