Zpět na » Primera Division » Na Pjaniče čekají Spojené arabské emiráty. Barcelonu opouští po 2 letech

Primera Division - Na Pjaniče čekají Spojené arabské emiráty. Barcelonu opouští po 2 letech

Na Pjaniče čekají Spojené arabské emiráty. Barcelonu opouští po 2 letech © weaintgornohistory.com - Miralem Pjanič v Barceloně vyhořel

1

Líbilo se

06.09. - Byl součástí obchodu, ve kterém se do Juventusu stěhoval brazilský záložník Arthur. Než aby se ale Miralem Pjanič stal oblíbencem fanoušků a oporu týmu, Culés na něj budou pamatovat spíše jako jeden z největších omylů klubové historie. Po hostování v Besiktasi se sice do Barcy vrátil, ale nyní to vypadá, že by se mohl vydat za dobrodružstvím ve Spojených arabských emirátech.

Pjaničova cesta začala v Lucembursku, kde odmala žil. Jeho rodiče se tam přestěhovali kvůli válce v Bosně a Hercegovině. Ze své nové domoviny mířily jeho kroky do Francie, a to konkrétně do Mét. Tam si ho brzy všiml Olympique Lyon a od roku 2008 hrál za slavný evropský klub. Vypracoval se tam v jednoho z nezajímavějších mladých hráčů ve Francii a přestoupil do Itálie, konkrétně do Říma, kde odehrál své nejlepší roky, V sezóně 15/16 například zapsal 10+12. Na středního záložníka skvělé. Za 32 milionů eur ho koupil Juventus, kde strávil 4 sezóny, vyhrál 4 tituly, ale ani jeho poslední sezóna nebyla jednou z nejlepších.

Juventus se následně dohodl na výměně za Arthura s Barcelonou. Ten přestup byl ale už od začátku kritizovaný a byl propadákem. Pro mnohé nedával smysl a výměna 60 milionů eur mezi kluby byla za Pjaniče šílený přestřel. V lize odehrál 19 zápasů a trenér Koeman ho s lehkým srdcem pustil hostovat do Besiktase, kde ale odehrál také pouze jen 26 zápasů.

V La Lize ho Xavi ještě nevyužil a už ani nevyužije, ačkoliv vyhlásil, že by moc chtěl třeba zítra proti Plzni. Klasické fotbalové řeči o tom, jak je hráč, který je naprosto nadbytečný, bere velký plat a hraje hrozivě, pro tým důležitý a bude pro klub ztrátou.

Zítra by nám rozhodně mohl hodně pomoci, ale rozhodl se jinak. Chce hrát a já tomu rozumím. Každý půjdeme svou cestou. Odchod někam, kde bude mít více prostoru je pro něj pochopitelný”, řekl Xavi.

Všem nám je ale asi jasné, že důvod výběru svého nového klubu rozhodně není zaručené herní vytížení. Pjanič se totiž přestěhuje do Spojených arabských emirátů. Živit ho bude klub Sharjah FC. Celek, který nedávno podepsal i bývalého španělského reprezentanta Paca Alcácera. Pjanič se rozhodně špatně mít nebude.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / spotsbrief.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 07.09. Odpovědět

Gratulujeme Smajlík 1

peeko83
Nejnovější články