Zpět na » Primera Division » Sergino Dest míří na roční hostování do AC Milán

Sergino Dest míří na roční hostování do AC Milán

Sergino Dest míří na roční hostování do AC Milán © msn.com - Sergino Dest

1

Líbilo se

31.08. - Přestože poslední dvě sezony byl v Barceloně Sergino Dest stálicí na pravém kraji obrany, tak v té právě probíhající o své místo přišel a dosud si nepřipsal jediný start v soutěžním zápase. A ani nepřipíše. Alespoň co se týče katalánského klubu. Sergino Dest totiž míří hostování do AC Milán.

Vedení Barcelony se celé léto snažilo přivést posily na oba kraje obrany. I přes to, že se žádný z potencionálních přestupů neuskutečnil, nebyl pro trenéra Xaviho Hernádeze problém odstavit mladého Američana na druhou kolej.

Nyní tak teprve 21letý pravý obránce má namířeno do týmu úřadujícího mistra italské ligy. Zde bude hostovat do konce sezony. V rámci dohody je také klauzule o odkupu hráče za částku, která by se měla pohybovat kolem 20 milionů eur. Opce není povinná a v případě uplatnění by se Sergino Dest upsal AC Milánu až do roku 2027.

Kolem Desta bylo poslední dny rušno. Mluvilo se hlavně o zájmu Manchesteru United či Villarealu, ale jednání nedopadla. I když původně chtěl hráč zabojovat o své místo v sestavě Blaugranas a dokázat, že může být platným členem, tak nemusí smutnit. AC Milán bude hrát Ligu Mistrů a zároveň útočit na obhajobu titulu v Serii A.

Sergino Dest se sice narodil v nizozemském Almere, ale již od dorosteneckého věku reprezentuje USA. Je odchovancem Ajaxu, odkud v roce 2020 odešel do Barcelony za 21 milionů eur.

Samuel Mihok / Fabrizio Romano

Nejnovější články