Zpět na » Primera Division » Mladík Iker Bravo z Leverkusenu bude hrát za Real Madrid. Jedná se o hostování s opcí

Primera Division - Mladík Iker Bravo z Leverkusenu bude hrát za Real Madrid. Jedná se o hostování s opcí

Mladík Iker Bravo z Leverkusenu bude hrát za Real Madrid. Jedná se o hostování s opcí © torcedores.com - Iker Bravo bude hrát za madridskou Castillu

0

Líbilo se

29.08. - O teprve 17letého Ikera Brava byl tvrdý boj. Mladý Španěl hrající za Bayer Leverkusen vyhlížel teprve po jednom jediném roce návrat zpět do Španělska. Vítěz tohoto souboje je již znám. Vzhledem k tomu, že v červnu 2021 přišel do Německa z Barcelony vyvolá kontroverzi. Z Ikera Brava je nyní hráč Realu Madrid.

V La Masii patřil Iker Bravo mezi vůbec největší talenty. Ve svých 16 letech si ale po vzoru hráčů jako Bellerín nebo Morey vybral přestup do zahraničí, kde je větší šance na šanci v dospělém fotbale. V Bayeru Leverkusen jí pak skutečně dostal. Ještě před svými 17. narozeninami si pod Seoanem připsal debut v Bundeslize i DFB Pokalu. Mladším byl v historii farmaceutů jen Zidan Sertdemir, který si o 12 dní později debut připsal v 16 letech, 9 měsících a 3 dnech. Brava překonal o 11 dní.

A právě toto léto se o reprezentanta Španělska strhla velká bitka. Iker Bravo měl na výběr mezi Realem a Atléticem Madrid. Je jasné, že v ani jednom celku by nehrál v prvním týmu a šance by sbíral v B-týmech, ale jméno i možnosti mluví ve prospěch Realu. Tamní Castillu trénuje legendární Raúl a hraje na vyšší úrovni než béčko atletů.

A tak si i Bravo vybral. V Realu Madrid bude fyzicky fantasticky vybavený snajpr sezónu hostovat, sbírat minuty v Castille a po konci ročníku přestoupí za 6 milionů eur. Smysl to dává i z toho pohledu, že Atlético velké šance mladíkům ze svých řad již nedává. Žádný nový Koke, Saúl nebo Gimenez, kteří by skočili přímo do A-týmu tu dlouho nebyl. To Real Madrid v posledních letech dává čím dál větší šanci mladíkům, pokud vidí, že na to mají. V minulé sezóně dostali šanci pouze 3 mladíci Atlética. V Realu Madrid to bylo 6 hráčů z vlastní líhně a k tomu připočítáme mladíčky Viníciuse, Rodryga nebo Camavingu. Tito hráči pod 21 let zkrátka v Atléticu chybí.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

David Suchý / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články