Zpět na » Primera Division » Po Vinciovi a Militaovi se chystá nová smlouva i Rodrygovi

Primera Division - Po Vinciovi a Militaovi se chystá nová smlouva i Rodrygovi

Po Vinciovi a Militaovi se chystá nová smlouva i Rodrygovi © goal.com - Rodrygo dostal návrh na prodloužení smlouvy

0

Líbilo se

25.06. - Vinicius a Militao nezůstanou jedinými hráči, kteří se dočkají odměny v podobě nové smlouvy za své skvělé výkony v uplynulé sezóně. Nový kontrakt je připraven také pro brazilské křídlo Rodryga Goese. Ten stejně jako další hráči bude mít ve smlouvě miliardovou výstupní doložku.

Rodrygo byl v uplynulé sezóně jednou z ústředních postav Realu Madrid a po zásluze se v průběhu července dočká prodloužení smlouvy. Podepsat by měl nový pětiletý kontrakt s opcí na šestý, jehož součástí bude výstupní doložka ve výši jedné miliardy eur.

Smlouva bude podobná jako v případě Militaa a Vinicia, všichni tři již mají návrhy na prodloužení k dispozici a prostřednictvím svých agentů by měli nejpozději před zahájením letní přípravy odpovědět.

Trenér Ancelotti chce, aby novou smlouvu podepsali všichni tři co nejdříve a mohli se tak sooustředit na fotbal a ne na finanční stránku věci. Rodrygo je posledním z trojice, ke komu se návrh smlouvy dostal, ale jeho agenti již dali najevo, že k hráč k podpisu přistoupí. A Real si může mnout ruce, nebýt Rodrygova gólu proti Chelsea po senzační přihrávce Modriče a zejména zázračného brejku v odvetě semifinále, čtrnáctý ušatý pohár by pravděpodobně v Síni slávy Santiaga Bernabeu nestál.

Rodrygo občas v sezóně prohrával přímé souboje o základní sestavu s Asensiem, ale s postupem náročného ročníku dostával stále více prostoru a v samotném závěru pak Rodrygo gólově rozkvetl. Real Madrid proto považuje prodloužení smlouvy s Rodrygem a jeho dvěma spoluhráči za strategické. Křídelním hráčům je shodně 21 let, zatímco obránci 24 a jsou základními stavebními kameny budoucí kostry klubu.

U všech tří se jedná o velmi podobné případy a všichni shodně si finančně výrazně polepší, protože patřili k nejhůře placeným hráčům klubu. Vinicius přišel v roce 2018 za 40 milionů eur, o rok později do Madridu dorazil Militao a Rodrygo za 50 respektive 45 milionů eur.

Kromě snah o obnovení smluv se tři brazilští hráči podrobují také procesu naturalizace. Španělsko totiž vyžaduje, aby občané Jižní Ameriky strávili v zemi minimálně dva roky a složili dvě zkoušky ze znalosti španělštiny a reálií. Vinicius je v tomto nejdále, jak potvrdilo Ministerstvo spravedlnosti, ale i Militao a Rodrygo by měli v následujících měsících dokončit celý proces. Po ukončení budou hráči disponovat dvojím pasem, který klubu umožní uvolnit tři místa pro hráče mimo Evropskou Unii.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články