Zpět na » Primera Division » Santiago Bernabéu vypískalo Garetha Balea

Primera Division - Santiago Bernabéu vypískalo Garetha Balea

Santiago Bernabéu vypískalo Garetha Balea © dernieres-nouvelles.com - Gareth Bale střídá Karima Benzemu

0

Líbilo se

10.04. - Velšský hráč v madridském derby zasáhl do utkání v poslední čtvrthodině, kdy střídal Karima Benzemu. Do hry se na domácím stadionu dostal po více než dvou letech a od fanoušků Realu se dočkal pískotu.

Vítězství Realu Madrid v derby s Getafe přineslo jen málo vzruchu. O výsledek 2-0 se postarali Vazquez s Casemirem a zdálo se, že utkání dospěje do svého „nudného“ očekávaného konce bez dalších epizod. O to, že španělské sportovní deníky budou mít co psát, se ale postaral trenér Carlo Ancelotti, když čtvrt hodiny před konečným hvizdem ze hry stáhl Karima Benzemu a na hřiště před vlastní fanoušky po dvou letech, jednom měsíci a dvanácti dnech poslal Garetha Bala.

Italský stratég možná zapomněl na to, jak nedostatečné nasazení prokázal velšský fotbalista v mnoha momentech této sezóny. Nejvíce pak ve chvílích, kdy jej potřeboval na hřišti, aby zastoupil zraněného Benzemu. Do El Clasica měl Bale problémy nastoupit, ale s reprezentací se po hřišti proháněl jako drak. Ancelotti to zapomněl nebo chtěl zapomenout. Madridští „hinchas“ si ale chování svého útočníka vštíili do paměti a neodpustili mu jej.

Když Real Madrid malé městské derby již výsledkově zpečetil, rozhodl se Ancelotti ušetřit síly svým hvězdám. Už během společného rozcvičování Balea a Kroose se z tribun ozýval občasný ostýchavý pískot, když ale z hřiště v 74. minutě odešel Benzema a na trávník vběhl Bale, fanoušci si již servítky nebrali. Pískot domácích fanoušků pokračoval při jakémkoliv dotyku Garetha Bala s míčem. A to nebude loučení, jaké by si fotbalista představoval, ať už je zasloužené nebo ne.

Baleova smlouva v Realu vyprší letos v létě a na poslední dva roky nebude velšský útočník vzpomínat v dobrém. Řada zranění a jasná preference národního týmu před klubem stála Garetha místo v sestavě. Trenér Ancelotti chtěl s Balem počítat i ve svém druhém působení v Realu. Velšan nastoupil v prvních třech utkáních sezóny a vstřelil jednu branku. Z reprezentační přestávky se ale vrátil zraněný a to byl začátek konce. Po dvou zdravotních absencích a pozitivním testu na koronavirus musel Bale vynechat pět měsíců na hřišti.

Další příležitost dostal trochu překvapivě v ligovém utkání s Villarrealem a opět zmizel z Ancelottiho hledáčku. Až do klíčového derby na konci března, které vyhrála Barcelona vysoko 4-0. Gareth Bale na poslední chvíli vypadl ze sestavy kvůli údajným zdravotním potížím, aby ho fanoušci mohli o pár dní později sledovat v národním týmu.

Baleova zranění a přístup způsobili, že fanoušci upozadili skvělá představení a výsledky z minulých sezón a pamatují si jen aktuální rozepře. Přitom má velšský útočník na svém kontě čtyři tituly z Ligy Mistrů, dva tituly ve španělském poháru a lize. Jeho životopis je plný úspěchů a to zejména z působení v Realu Madrid. Konečné škody ve vztahu mezi Balem a fanoušky Bílého baletu napraví až čas. Možná.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Andrea Suttnerová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články