Zpět na » Primera Division » V médiích se objevily údajné platy hvězd Barcelony. Naštvaný Gerard Pique ukázal výplatní pásku

Primera Division - V médiích se objevily údajné platy hvězd Barcelony. Naštvaný Gerard Pique ukázal výplatní pásku

V médiích se objevily údajné platy hvězd Barcelony. Naštvaný Gerard Pique ukázal výplatní pásku © rpp.pe - Gerard Piqué

0

Líbilo se

08.01. - BULVÁRNÍK Barcelona rázně popřela spekulace, podle kterých poskytla médiím informace o platech Sergia Busquetse, Jordiho Alby a Gerarda Piquého. Mzdy zmíněných hráčů odhalil katalánský televizní moderátor Lluis Canut v pořadu na televizní stanici TV3, což donutilo údajně nejlépe placeného hráče klubu Piqueho sdílet snímek skutečné mzdy ze svého online bankovnictví.

Televizní moderátor Canut v pořadu stanice TV3 uvedl, že Pique je nejlépe placeným hráčem Barcelony s ročním výdělkem ve výši 30 milionů eur, následuje jej Alba s 23 miliony eur a Busquets s výdělkem 20 milionů eur ročně.

Celá trojice přitom měla na začátku sezóny souhlasit se snížením své mzdy kvůli finančním problémům Barcelony, podle Canuta se ale jednalo o odklad, nikoli o snížení platu.

Nepodložené informace o jeho platu v pátek dokonce donutily Piqueho sdílet snímek ze svého online bankovnictví, který obsahuje částku 2,3 milionu eur, což má být podle obránce Barcelony 50 procent jeho ročních příjmů.

Barcelona, která byla osočena z toho, že platy hráčů poskytla médiím, odsoudila komentáře Canuta jako nepravdivé a neprofesionální a uvedla, že se tito tři hráči před začátkem sezóny skutečně vzdali části svého platu.

PiqueGerard Pique sdílel snímek svého platu z online bankovnictví. (zdroj: westtnewss.com)

„Informace o platech některých hráčů prvního týmu klub v žádném případě neposkytl a jejich původ nám není znám,“ stojí v prohlášení Barcelony.

„V každém případě jsou tyto částky nepravdivé, neodpovídají skutečnosti a navíc v případě třech zmíněných hráčů jsou uváděny fixní částky, které jsou proměnlivé a nikdy tedy nemusí být plně vyplaceny.“

„Není pravda ani to, že zmínění hráči pouze odložili výplatu 100 % svého platu. Pan Piqué, pan Busquets a pan Alba se naopak vzdali části svého platu, když loni v létě podepsali prodloužení smlouvy.“

Klub se nicméně stále snaží snížit své mzdové výdaje a kvůli tomu nechal tento týden odejít na hostování do konce sezóny záložníka Philippeho Coutinha do anglické Aston Villy.

Barcelona naopak nedávno přivedla za 46,3 milionu liber Ferrana Torrese z Manchesteru City, klub jej ale nemůže zaregistrovat kvůli výdajovému stropu stanovenému La Ligou.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Chceš sex, přijď za mnou -> https://simplydating.site Smajlík 9

MilenkaHot98
Nejnovější články