Zpět na » Primera Division » Žádný Liverpool či Manchester United? Dembélé by rád setrval na Camp Nou

Primera Division - Žádný Liverpool či Manchester United? Dembélé by rád setrval na Camp Nou

Žádný Liverpool či Manchester United? Dembélé by rád setrval na Camp Nou © fcbarcelona.com - Oblékne Ousmane Dembélé překvapivě dres Barcelony i v příští sezóně?

0

Líbilo se

03.11. - V posledních týdnech se začaly hojně objevovat zprávy o tom, že duo anglických velikánů a odvěkých rivalů - Liverpool a Manchester United, jsou připraveni v zimě svést boj o francouzského reprezentanta Dembélého. Tomu totiž po této sezóně končí v Barceloně kontrakt, a jak španělská, tak i anglická média, byly toho názoru, že křídelník nemá zájem případnou novou smlouvu podepsat a to samé platí i o samotné Barceloně. Teď však se zdá být všechno jinak a obě strany našly společnou řeč.

Když před sezónou 2017-18 přicházel Ousmane Dembélé na Camp Nou z Borussie Dortmund za astronomickou částku, která se díky všem bonusům vyšplhala až na sumu okolo 130 milionů eur, byla všechna očekávání pochopitelně obrovská.

Avšak ty Francouz nedokázal ve Španělsku naplnit. Důvodem jsou pak především vleklá zranění, díky kterým Dembélé za celou dobu, co působí v Barceloně, dokázal nastoupit ve španělské nejvyšší soutěži pouze v 81 zápasech.

Díky všem okolnostem je jeho přesun do Barcelony považován za jeden z nejhorších přestupů vůbec. A mnohdy se uvádí jako důkaz katastrofálního hospodaření klubu v posledních letech, jenž má za následek obrovskou finanční krizi, v níž se Barcelona momentálně nachází.

Dembélému se nevyhnulo zranění ani na letošním evropském šampionátu, kde byl součástí francouzského národního týmu. Díky němu nastoupil Francouz v této sezóně poprvé až ve včerejším zápase Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev, když do zápasu naskočil z lavičky jako střídající hráč.

Dembélé má za sebou patrně nejlepší sezónu, protože dokázal v minulém ročníku vstřelit 11 gólů. Teď se navíc zdá, že by sám hráč mohl přistoupit na podmínky barcelonského klubu, který se nachází ve velmi špatné finanční situaci.

Ousmane Dembélé totiž měl, dle španělských médií, sdělit svým agentům, že si přeje prodloužit své angažmá v katalánském klubu i nadále, i přes čtyři těžké roky, které má momentálně za sebou.

Španělská média tak momentálně jsou toho názoru, že vedení katalánského klubu je nyní více optimistické a doufá, že se nebude muset pokusit prodat francouzského reprezentanta během zimního přestupového období.

Sport.es pak uvádí, že je Dembélé již pevně rozhodnutý přistoupit na podmínky klubu a spojit s ním svou budoucnost i po této sezóně a obě strany tak vstupují do závěrečných fází jednání.

Možný přesun Francouze do Premier League, který byl zpochybňován především díky náchylnosti Dembélého ke zraněním, se tak momentálně zdá spíše velmi nereálným.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Sebastian Suba / sport.es, marca.com, dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To už by bylo úplné dno pro United, tpč. Smajlík 12

AVSuvorov

pod Kloppom v Liverpoole by tato lemra musela inak jazdit po zadku a v United maju podobnych "pracantov" myslim uz dost Smajlík 2 v PL by vyhoral este viac ako v Barcelone

martyy_98

Tak on by hlavně vůbec nehrál, protože by byl pořád v nemocnici, což je smutný když se tohle nějakému hráči pořád dokola děje, ale tohle už taky není náhoda

Tomguncz1
peeko83 - 04.11. Odpovědět

V tomto kontextu je zajímavým úkazem Eden Hazard. Po přestupu z náročné PL, kde je i klima nepříznivější, se z něho ve slunném Španělsku stal výstavní pacient. Nevybavuji si, že by v Chelsea vážněji stonal. Možná by se z Dembélého stal v Anglii železný muž Smajlík 2

peeko83
peeko83 - 04.11. Odpovědět

Dějí se věci nečekané a nepředvídatelné...

peeko83
Danza - 05.11. Odpovědět

Lol

Danza
Reklama
Noviny
Nejnovější články