Zpět na » Primera Division » Blíží se konec Koemana na lavičce Barcelony? O místo má pak zájem legendární záložník klubu

Primera Division - Blíží se konec Koemana na lavičce Barcelony? O místo má pak zájem legendární záložník klubu

Blíží se konec Koemana na lavičce Barcelony? O místo má pak zájem legendární záložník klubu © thescore.com - Skončí Koeman na lavičce Barcelony? Tlak je již obrovský a zájem o místo manažera má legendární Xavi Hernandéz

0

Líbilo se

25.10. - Tlak na Ronalda Koemana se zvětšuje poté, co Barcelona znovu prohrála. Tentokrát v ostře sledovaném El Clásicu, kdy na domácím Camp Nou podlehla Realu Madrid 1:2. Kouč Koeman se tak dostal ještě pod větší tlak, který je, zejména ze strany fanoušků Barcelony, už i tak velmi vydatný.

Barcelona je momentálně na devátém místě a Koeman se navíc, po včerejší porážce, stal prvním manažerem za více než 85 let, který jako manažer prohrál tři úvodní zápasy El Clásica.

Budoucnost nizozemského trenéra je velkým tématem nejenom ve Španělsku. Otázkou je však, kdo by mohl Barcelonu, která je momentálně v obrovské finanční krizi, pozvednout v nejbližší době výsledkově a především pak dokázat formu udržet stabilně.

Koeman po včerejším prohraném zápase v rozhovoru prohlásil, že se týmový výkon zlepšuje, což jeho svěřenci dokázali potvrdit i přes prohru v zápase proti Realu Madrid. Moderátorka La Liga TV Semra Hunterová však v rozhovoru pro Sky Sports uvedla, že to bylo spíše alibistické tvrzení ze strany šéfa barcelonské lavičky.

„Někteří lidé jsou toho názoru, že měl Koeman odejít již v létě. Ale důležitou roli hraje i jeho případné odstupné (to se údajně pohybuje okolo 15 milionů liber).“ řekla v rozhovoru Hunterová.

Klub se tak bude muset nyní rozhodnout i s ohledem na finanční situaci. Navíc bude muset najít adekvátního nástupce, který musí jednak splnit vysoká očekávání fanoušků, vedení a zároveň pracovat s velmi omezenými možnostmi. Tedy alespoň daleko odlišnými, než na které byli všichni v okolí Camp Nou zvyklý.

Hunterová pak v rozhovoru dodala, že se začalo více objevovat jméno legendárního záložníka Barcelony - Xaviho Hernandéze, jako potencionálního nástupce Koemana.

„Xavi Hernandéz se nedávno vyjádřil, že by moc rád jednoho dne usedl na lavičku Barcelony jako trenér. Je, dle svých slov, ochotný vrátit se domů ihned, jakmile ho klub povolá,“ řekla Hunterová.

„Takže by rád a bez váhání vzal toto místo, ale v současné chvíli nejsou žádné zprávy o tom, že by jej klub jakkoliv kontaktoval. Koeman si stále drží svou pozici, ale teď bude v nejbližší době zajímavé sledovat, jak se celá situace bude dál vyvíjet,“ dodala pak moderátorka La Liga TV.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Sebastian Suba / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články