Zpět na » Primera Division » Po Pedrim Barcelona vylepšila smlouvu dalšímu mladíkovi, podepsal ji Fati

Po Pedrim Barcelona vylepšila smlouvu dalšímu mladíkovi, podepsal ji Fati

Po Pedrim Barcelona vylepšila smlouvu dalšímu mladíkovi, podepsal ji Fati © OneFootball - Ansu Fati se nenechal zlákat na Britské ostrovy

2

Líbilo se

21.10. - Ačkoliv ekonomická nestabilita klubu aktuálně neumožňuje Barceloně příliš manévrovat, přeci jen se nyní odhodlala ke dvěma velkým krokům. Minulý týden prodloužil kontrakt středopolař Pedri a včera stvrdil svým podpisem velmi podobnou dohodu také neméně talentovaný Ansu Fati. Oba spoluhráči tak odolali dlouhodobému zájmu zvenčí a nechali si vyměřit astronomické výstupní klauzule.

Nová smlouva rodáka z afrického Bissau trvá do roku 2027. Pokud by nicméně některý ze zájemců chtěl začít s Fatim námluvy nezávisle na vůli barcelonského vedení, musel by předložit nabídku o minimální hodnotě biliónu euro. Identickou doložku má v kontraktu rovněž Pedri.

Po dnešním slavnostním podpisu se postavil Fati před mikrofon Barça TV a klubové televizi potvrdil, že měl možnost odejít do zahraničí: „Ano, měl jsem nabídky, ale mým snem bylo vždy hrát tady."

„Od prvního dne jsem Jorge Mendesovi (hráčův agent, zastupuje také např. Cristiana Ronalda - pozn. red.) kladl na srdce, že prioritou číslo jedna je zůstat v Barceloně. Rozuměl mi a jsem moc vděčný za důvěru ze strany klubu."

Předložení vylepšené smlouvy přitom v této fázi nebylo zrovna očekávané. Stále teprve osmnáctiletý křídelník se přednedávnem vrátil po vážném zranění kolene a do hry naskakuje zatím raději pouze z lavičky.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, theguardian.com

Nejnovější články