Zpět na » Primera Division » Stupňující tlak na Koemana: Barcelonská šatna v chaosu, nevybíravé výroky manažera a oslava gólu v podání Luise Suáreze

Stupňující tlak na Koemana: Barcelonská šatna v chaosu, nevybíravé výroky manažera a oslava gólu v podání Luise Suáreze

Stupňující tlak na Koemana: Barcelonská šatna v chaosu, nevybíravé výroky manažera a oslava gólu v podání Luise Suáreze © sportbible.com - Je situace v Barceloně vůbec udržitelná? Jak dlouho ji ještě Koeman ustojí?

1

Líbilo se

04.10. - Situace kolem Ronalda Koemana plní přední stránky fotbalových deníků. O víkendu Barcelona prohrála na půdě úřadujících mistrů Španělska Atlética Madrid 2:0 a znovu tak zaznamenala porážku a prohloubila zmar pramenící z hrozivé situace uvnitř klubu. Nizozemský manažer se tak dostává pod větší a větší tlak, ale je však vůbec Barcelona v situaci, kdy by jí změna trenéra pomohla k lepším, a stabilnějším, výsledkům?

Během minulého týdne dokázala Benfica Lisabon porazit Barcelonu na svém hřišti 3:0, znamenala tato porážka vůbec nejhorší start katalánského klubu do Ligy mistrů v historii, když Barcelona prohrála oba zápasy shodně 0:3. Ten první na Camp Nou proti Bayernu Mnichov. Benfica navíc slavila první vítězství nad Barcelonou od roku 1961.

Po této porážce se zvedla vlna názorů, že Ronald Koeman situaci nezvládá a vedení Barcelony by mělo uvažovat o změně. Začalo se čím dál více také hovořit o zmatku v šatně Barcelony.

Ta měla vygradovat právě před zápasem v hlavním městě Portugalska, když nizozemský stratég se rozhodl změnit rozestavení svého týmu a na místo tradiční obranné čtyřky, pro tento zápas zvolil pouze trojici obránců.

Toto své rozhodnutí měl však Koeman učinit pouze pár hodin před začátkem zápasu, a především své svěřence o těchto plánech se změnou rozestavení vůbec neinformoval. Během přípravy na tento zápas barcelonští ani údajně s touto variantou nepracovali.

Po vítězném zápase proti Levante 3:0 se tak obrana Barcelony v novém složení Piqué - Eric García a Ronald Araujo v zápase s Benficou potýkala s obrovskými problémy již od samého začátku. Druhý jmenovaný - García, navíc musel předčasně do sprch, když na konci prvního poločasu dostal červenou kartu.

Garcia po vyloučení v zápase Ligy mistrů proti Benfice Lisabon

Hráč Barcelony Frenkie de Jong se však manažera v rozhovoru pro britský The Guardian zastal a řekl, že vyhazov Koemana není žádnou odpovědí a vyřešením problémů Barcelony na trávníku.

„Nemyslím si, že změna trenéra je řešením.“ vysvětlil de Jong. „Nemohu mluvit o situaci kolem Koemana, není to v mé kompetenci, ale musíme dál bojovat a zůstat spolu. Jako jeden tým. Zlepšit se můžeme jenom tvrdou týmovou prací.“ dodal pak.

Další porážka přišla teď o víkendu, když barcelonští prohráli na půdě úřadující mistra Španělska Atlética Madrid 2:0. Ronald Koeman se pak celkem nevybíravě vyjádřil o důvodech nezdaru na stadionu Wanda Metropolitano, které dal za vinu mladíkovi v drese Barcelony.

Ronald Koeman

Když přišla v pozápasovém rozhovoru řeč o prvním gólu Atlética Madrid Koeman překvapil svou otevřeností. „Když ztratíme míč, nemůžeme nechat soupeři takový kus místa. Mluvili jsme o tom, naši záložníci měli za úkol bránit důrazně jejich hráče. A Nico Gonzalez nechal Lemara jen tak běžet a ten pak vstřelil gól.“ řekl Koeman.

Po rozhovoru se tak objevily další spekulace, které říkají, že se již Koeman nezvládá vypořádat s tlakem, který se navíc čím dál tím více zvětšuje.

Prohra Barcelony o víkendu v La Lize měla pro nizozemského manažera navíc ještě větší pachuť, když gól do sítě katalánského klubu dal Luis Suárez, tedy bývalý hráč Barcelony, kterého vloni v létě označil právě Koeman za nepotřebného a dle telefonátu to měl hráči také oznámit v rozhovoru, který prý trval pouhých šedesát sekund.

Otazníky tak přinesla reakce Uruguayce na vstřelený gól, když udělal gesto připomínající volání mobilním telefonem. Španělská média tak hojně začala celou situaci označovat, jako vzkaz na dálku Ronaldu Koemanovi. Sám útočník to však popřel a řekl, že to nemělo nic společného se současným trenérem Barcelony.

Luis Suaréz

Barcelona se tak stále potýká s nárůstem dalších a dalších problémů. Prezident klubu Joan Laporta se, dle Sky Sports, měl po prohře 0:3 minulý týden v rámci Ligy mistrů na půdě Benficy vyjádřit, že Koeman bude pokračovat jako trenér Barcy i nadále. Otázka je však, jak dlouho vydrží v této funkci, pod takovým tlakem? A případně, existuje vůbec někdo, kdo by mohl svou přítomností na lavičce katalánského klubu nechat výsledkově zapomenout na velmi špatnou situaci FC Barcelony?

Sebastian Suba / sportbible.com, marca.com, theguardian.com, dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články