Zpět na » Primera Division » Hodnota kádru Barcelony klesla o 484 milionů eur během posledních tří let

Hodnota kádru Barcelony klesla o 484 milionů eur během posledních tří let

Hodnota kádru Barcelony klesla o 484 milionů eur během posledních tří let © mirror.co.uk - Lionel Messi

0

Líbilo se

04.09. - Velmi těžké období prožívají momentálně příznivci velkoklubu z Katalánska. Barceloně se nepodařilo získat ligový titul v posledních dvou sezónách, když jej v sezóně 2019/2020 získal Real Madrid a v té loňské jiný klub z Madridu - Atlético. Jednou z hlavních událostí z fotbalového prostředí během tohoto léta se stal nepochybně nucený odchod Lionela Messiho z Barcelony po dlouhých 21 letech, který přišel jako blesk z čistého nebe a potvrdil tak obrovskou finanční krizi.

Z finančního hlediska zachvátil klub naprostý zmatek. I tak charakterizovala některá španělská média současnou situaci v klubu. Nebyl to pouze Messi, který musel v posledních letech či během tohoto léta opustit Barcelonu, ale i další hvězdy.

Například Luis Suárez musel díky podobným důvodům klub předčasně opustit před minulou sezónou a přestoupit tak do madridského Atlética. Stejně tak i šokující návrat Griezmanna do známého madridského prostředí, během posledních hodin letošního přestupového období v podobě hostování s možnou opcí k trvalému přestupu.

Vedení Barcelony se však snažilo rozvázat kontrakt s více spoluhráči, kteří až tolik nehrají a jejichž smlouvy jsou pro klub obrovskou zátěží.

Ukázkovým příkladem je například francouzský stoper Samuel Umtiti. Ten, především také vinou častých zranění, nedokázal naplnit potenciál a očekávání a jeho vysoký plat ve výši 208 tisíc liber týdně je pro klub v momentální situaci skutečně jedním z mnoha velkých problémů.

Klub se snažil Umtitiho prodat, případně jej poslat na hostování, avšak žádný vážný zájemce se neobjevil. Sám Umtiti měl případné stěhování vyloučit a prohlásit, že je připraven dodržet kontrakt s Barcelonou tak, jak ho podepsal - tedy až do roku 2023.

Po konci Lionela Messiho se tak stal trnem v oku velké části příznivců Barcelony a někteří jej odměnili i pískotem, jak na stadionu Camp Nou, tak i před klubovým tréninkovým centrem.

Podle některých zpráv ze španělských zdrojů měl však Samuel Umtiti momentálně kývnout na snížení platu, stejně tak jako v minulosti se snížením platu souhlasili další hráči klubu, například Gerard Pique, Sergio Busquets a Jordi Alba.

Krize klubu tak nabrala obrovských rozměrů. To se také projevilo na hodnotě současného kádru. Ten se v případě Barcelony snížil během pouhých tří sezón o 484 milionů eur.

V žebříčku nejcennějších klubů, co se hodnoty kádru týče, tak momentálně Barca drží desátou pozici a před katalánský klub se nyní dostal například i londýnský Tottenham či jiný španělský klub Atlético Madrid.

TOP 10 momentálně nejhodnotnějších kádrů:

10. Barcelona (676,00 mil. EUR)
9. Tottenham (697,00 mil. EUR)
8. Atletico Madrid (755,20 mil. EUR)
7. Real Madrid (783,50 mil. EUR)
6. Bayern Mnichov (852,40 mil. EUR)
5. Liverpool (879,50 mil. EUR)
4. Chelsea (881,50 mil. EUR)
3. Manchester United (937,35 mil. EUR)
2. Paris Saint-Germain (996,75 mil. EUR)
1. Manchester City (1,04 miliardy EUR)

Sebastian Suba / givemesport.com, transfermarkt.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články