Zpět na » Primera Division » Barcelona může získat odškodnění za zranění Dembélého

Barcelona může získat odškodnění za zranění Dembélého

Barcelona může získat odškodnění za zranění Dembélého © as.com - Ousmane Dembélé

2

Líbilo se

01.07. - Dlouhou absenci má před sebou Ousmane Dembélé z Barcelony. Francouzský reprezentant si na mistrovství Evropy poranil koleno, s nímž zamíří na operaci, po které bude chybět až čtyři měsíce. Z tohoto důvodu může Barcelona požadovat od FIFA odškodnění za čas, který Francouz stráví mimo hru.

Podle dokumentu vydaného FIFA v roce 2018 a aktualizovaného v březnu 2019 mohou kluby obdržet náhradu za zranění svého hráče, které utrpí během utkání národního týmu v období od 1. ledna 2019 do 31. prosince 2022.

V dokumentu jsou zahrnuty různé druhy zranění, kromě úmrtí hráče, trvalého zdravotního postižení nebo výdajů klubu na pozdější léčbu.

Maximální výše náhrady škody je stanovena na 7,5 milionu eur ročně a 20 584 eur denně. Počítá se na základě odměny hráče v klubu bez jakýchkoli bonusů. FIFA má vyhrazený rozpočet na kompenzace ve výši 80 milionů eur ročně.

Pokud chce Barcelona tyto peníze použít, musí předložit příslušné dokumenty FIFA nejpozději do 28 dnů od zranění Dembélého. Křídelník Barcelony se zranil 19. června, proto má klub čas do 16. července. Kromě kompenzace od FIFA může Barcelona počítat i s penězi z pojištění, které kryje Francouzský fotbalový svaz.

Smlouva Dembélého končí již příští rok a Barcelona během tohoto letního přestupového období zvažovala jeho prodej, aby se vyhnula situaci, v níž by Dembélé opustil klub zdarma jako volný hráč.

EURO 2020 mělo být pro křídelníka příležitostí ukázat se, ale realita je zcela jiná. Dembélé se opět zranil a vypadl ze hry nejméně na 4 měsíce. Z tohoto důvodu je nepravděpodobné, že by se v létě našel klub, který by ho chtěl získat za rozumnou částku. Vedení Barcelony proto musí vyřešit další problém.

Gabriela Průšová / thesun.co.uk

Nejnovější články