Zpět na » Primera Division » Další zranění. Dembélé si na EURO už nezahraje

Další zranění. Dembélé si na EURO už nezahraje

Další zranění. Dembélé si na EURO už nezahraje © ecodiario.es - Ousmane Dembélé

1

Líbilo se

22.06. - Francouzská fotbalová reprezentace se bude muset až do konce letošního mistrovství Evropy obejít bez Dembélého. Útočníka Barcelony vyřadilo zranění kolene, které si přivedl v zápase s Maďarskem (1:1). Zprávu přinesl portál lequipe.fr.

Dembélé v sobotním zápase F-skupiny přišel na trávník v 57. minutě, ale už v 87. minutě ho musel trenér Les Bleus vystřídat.

Didier Deschamps po zápase uvedl, že Dembélé byl silně nakopán do stehna, kvůli čemuž nemohl pokračovat ve hře. Dodal však, že tato situace ho neznepokojuje. Vědělo se, že v posledním skupinovém zápase nebude moci nastoupit.

L´Equipe v každém případě tvrdí, že problém hráče je vážnější, než se očekávalo. Dembélé má totiž i svalové problémy na pravé noze a vyšetření ukázalo, že léčba bude trvat nejméně tři týdny. Což znamená, že EURO 2020 by pro něj skončilo.

To představuje problém i pro Barcelonu, která se s hráčem snaží prodloužit smlouvu, ale sám hráč to dosud nebyl ochoten udělat.

„Nevím, uvidíme. Setkáme se s vedením Barcelony. Mám ještě nějaký čas a není kam spěchat. Uvidíme, co se stane. Nejprve se zaměřím na mistrovství Evropy a pak jdu na dovolenou. Byla to dlouhá sezona," řekl Dembélé v rozhovoru před začátkem mistrovství Evropy.

V této souvislosti se Barcelona spoléhala na to, že Dembélé se na EURO představí v dobré formě, aby jej v létě mohla případně dobře prodat. Nyní však bude zájemců méně, což celou situaci může zkomplikovat.

Odhadovaná cena za mistra světa z roku 2018 činí 50 milionů eur. To by znamenalo značnou ztrátu pro Barcelonu, která jej přivedla v roce 2017 z Borussie Dortmund za 135 milionů eur.

24letý Dembélé má za sebou dobrou sezonu, během které se konečně představil v plné fyzické formě, díky čemuž byl plnohodnotným členem ofenzivy Blaugranas. Odchovanec Rennes odehrál v uplynulé sezoně celkově 44 zápasů, v nichž zaznamenal 11 branek a 5 asistencí.

Gabriela Průšová / theathletic.com

Nejnovější články