Zpět na » Primera Division » Xavi: Všichni tvrdí, že se v budoucnu stanu trenérem Barcelony

Primera Division - Xavi: Všichni tvrdí, že se v budoucnu stanu trenérem Barcelony

Xavi: Všichni tvrdí, že se v budoucnu stanu trenérem Barcelony © as.com - Xavi Hernández

0

Líbilo se

18.02. - Bývalý kapitán a legenda Barcelony Xavi potvrdil, že by se jednou rád vrátil do španělského klubu jako trenér prvního týmu. Jednačtyřicetiletý trenér to přiznal v rozhovoru pro FIFA, ve kterém promluvil také o svém současném angažmá v Kataru a působení v reprezentaci Španělska.

„Trénuji Al-Sadd a cítím se dobře. Je to největší klub v Kataru a jeden z nejsilnějších v Asii. Uvidíme, co přinese budoucnost. Všichni říkají, že se stanu trenérem Barcelony, ale nechci to uspěchat."

„Můj plán je takový, že v Kataru začnu s trénováním, abych nasbíral nějaké zkušenosti," uvedl Xavi.

„Trenérem Barcelony je v současnosti Ronald Koeman, kterého velmi respektuji. Samozřejmě, že bych se jednou rád vrátil, ale je potřeba respektovat ty, kteří tam jsou v současnosti. Týmu přeji jen to nejlepší, jsem jejich fanoušek."

„Zápasy v Kataru se momentálně hrají s účastí fanoušků na tribunách. Hrát bez fanoušků je smutné. Musíme tuto pandemii přežít a počkat, až se vše vrátí do pořádku. V Kataru se to podařilo. Je to vzkaz pro další země, že se společnost vrací do starých kolejí."

Xavi před odchodem do Kataru hrál pouze za Barcelonu, za jejíž první tým poprvé nastoupil v roce 1998. Celkem za katalánský celek odehrál 767 zápasů, což z něj dělá klubového rekordmana. S Barcelonou navíc čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů a osmkrát španělskou nejvyšší soutěž.

Za španělskou reprezentaci odehrál 133 utkání, v letech 2008 a 2012 s ní ovládl mistrovství Evropy a v roce 2010 také mistrovství světa.

„Naším klíčem k úspěchu na mistrovství světa 2010 bylo, že jsme měli generaci fantastických hráčů s velkými schopnostmi. Uvědomili jsme si, že ze sebe musíme dát maximum, abychom uspěli. Milovali jsme fotbal, měli jsme pro něj vášeň,“ konstatoval bývalý španělský záložník.

Gabriela Průšová / en.as.com, transfermarkt.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 18.02. Odpovědět

no pome mistře...to by fans katalánského hnoje zažili teprve pořádný střevní katar...zlatý Kumán Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články