Zpět na » Primera Division » Barcelona se bude snažit zbavit Coutinha, finančně se jí dost uleví

Barcelona se bude snažit zbavit Coutinha, finančně se jí dost uleví

Barcelona se bude snažit zbavit Coutinha, finančně se jí dost uleví © 90min.com - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

29.12. - Barcelona má stále finanční problémy a klub se tak bude muset zbavit některých hráčů. První, kdo bude asi na řadě, je rekordní posila Philippe Coutinho. Brazilec se na Camp Nou stěhoval v roce 2018 z Liverpoolu. Pokud by za Blaugranas odkopal 100 zápasů, jeho celková cena by se vyšplhala na 142 milionů liber.

Záložník celou minulou sezónu hostoval v Bayernu Mnichov, aby tak získal více minut na hřišti. V Barceloně mu totiž pšenka pod koučem Ernersto Valverdem nekvetla.

V létě se kormidla Katalánců chopil Ronald Koeman a ten chtěl Coutinha do svých plánů zahrnout. Fotbalista odkopal 12 utkání, ale zase se zranil a je na marodce. Prozatím má na kontě 90 střetnutí, takže stále 10 zbývá na to, aby se jeho cena ještě navýšila. Barca se ho tak bude v lednu snažit prodat.

Liverpool již měl údajně nabídnout 18 milionů liber, Barcelona by si však představovala částku kolem milionů 45. Hráč má smlouvu až do roku 2023, takže by klubu hodně peněz ušetřil.

Už v létě se Barcelona rozhodla zbavit některých starších hráčů, mezi které řadíme Luise Suareze, Ivana Rakitiče a Arturo Vidala. I budoucnost Lionela Messiho byla dost nejistá, ale ten určitě současný ročník na Camp Nou dokončí.

Kromě Coutinha by si mohli balit kufry i další fotbalisté. Nejvíce se vzpomínají jména Juniora Firpa, Riqui Puiga a Samuela Umtitiho. Dohromady by na jejich platech klub získal 112 milionů liber.

Michal Stix / sportskeeda.com

Nejnovější články