Zpět na » Primera Division » Slabé výkony Realu pokračují, body si odvezlo i Deportivo Alavés

Primera Division - Slabé výkony Realu pokračují, body si odvezlo i Deportivo Alavés

Slabé výkony Realu pokračují, body si odvezlo i Deportivo Alavés © futaa.com -

0

29.11. - REVIEW Fotbalisté Realu Madrid pokračují ve slabých výkonech ve španělské lize. V sobotu večer senzačně prohráli v domácím zápase s Alavés 1:2 a v La Lize nevyhráli potřetí za sebou. V tabulce je Real čtvrtý o šest bodů za vedoucím Realem Sociedad, druhým Atléticem Madrid, které má navíc zápas k dobru a Villarrealem. Barcelona s přehledem zvládla domácí zápas s Osasunou.

Real Madrid CF 1:2 Deportivo Alavés

Branky: 86. Casemiro - 6. Lucas Pérez (pen.), 50. Joselu

Real Madrid CF: Courtois - L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, Marcelo (C) (70. F. Mendy) - Modrić (71. Ödegaard), Casemiro, Kroos (71. Isco) - Asensio (63. Vinícius Júnior), M. Díaz, E. Hazard (29. Rodrygo)

Náhradníci: Lunin, Altube - Rodrygo, Isco, Ödegaard, Militao, Vinícius Júnior, F. Mendy.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) - Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte, Rioja (88. López) - Jota, Battaglia, Pina (78. Méndez) - Joselu (90+1. Deyverson), Lucas Pérez (88. Sainz)

Náhradníci: Sivera - Deyverson, T. Tavares, Tachi, Guidetti, Méndez, Martín, García Peréz, Marín, Ely, Sainz, López.

„Nemám na to žádné vysvětlení. Jsme velmi nedůslední. Musíme to okamžitě změnit," řekl trenér Bílého baletu po šokující porážce.

Hosté otevřeli skóre už v 5. minutě, když proměnil penaltu Lucas Pérez. Ještě v prvním poločase přišla pro Real další pohroma. Po 28 minutách hry se zranil belgický reprezentant Eden Hazard a musel být střídán.

Podle Zidana však nejde o nic vážného. „Je to jen naražené, nejde o svalové zranění."

Krátce po změně stran vedli hosté už 2:0, když obrovskou hrubku brankáře Thibaulta Courtoise potrestal Joselu.

Real už jen snížil, když v 86. minutě upravil na konečných 1:2 dorážkou Casemiro.

V 96. minutě mohl vyrovnat Isco, ale jeho střela skončila na brankové konstrukci.

V Lize mistrů vyhrál Real na hřišti Interu Milán, ale v lize pokračuje ve špatných výkonech. Byla to desátá ligová prohra obhájce titulu po návratu Zidana na lavičku v březnu 2019.

„La Liga je nejlepší soutěž na světě, každý tým má velkou kvalitu. Když nedáte góly, soupeř to potrestá," řekl Casemiro po zápase.

Alaves neprohrál v lize už pátý zápas za sebou, po třech remízách se těšil z vítězství a v tabulce se vyšvihl na 9. místo.

„Bylo to zasloužené vítězství. Mohli jsme vstřelit i více gólů, ale neproměnili jsme dobré šance. Jsem na náš tým pyšný," řekl trenér Alaves Pablo Machin.

FC Barcelona 4:0 CA Osasuna

Branky: 29. Braithwaite, 42. Griezmann, 57. Coutinho (Griezmann), 73. Messi (Trincão)

FC Barcelona: ter Stegen - Dest (61. Firpo), Mingueza, Lenglet (67. Puig), Alba - Pedri (46. S. Busquets), F. de Jong, Coutinho (61. O. Dembèlé) - Messi (C), Braithwaite (61. Trincão), Griezmann.

Náhradníci: Neto, Peña - Firpo, Aleñá, Puig, S. Busquets, Pjanić, Trincão, O. Dembèlé, Fernandes.

CA Osasuna: Herrera - Vidal, U. García (74. Barja), Navas, Roncaglia - I. Pérez (63. R. Torres), Oier (C) (65. Brašanac), Moncayola, Jony (23. Cruz) - R. García, Budimir (74. Gallego).

Náhradníci: R. Martínez, Álvarez - Aridane, Cruz, Barja, Brašanac, R. Torres, Gallego, Saverio.

Barcelona si v nedělním utkání 11. kola nejvyšší španělské soutěže bez problémů poradila s Osasunou 4:0.

Na gólech domácích se podílela celá ofenzivní řada, kterou trenér Ronald Koeman poslal do zápasu.

Skóre otevřel na konci první půlhodiny Martin Braithwaite, který se dvakrát prosadil i v úterním utkání Ligy mistrů proti Dynamu Kyjev.

Ještě do přestávky zvýšil náskok Antoine Griezmann, ve druhém dějství se pod výsledek podepsali Philippe Coutinho a kapitán Lionel Messi.

Barcelona
Čtvrté vítězství z devíti odehraných zápasů La Ligy posunulo Barcelonu na sedmé místo, radost ze tří bodů však Kataláncům kazí pravděpodobná další ztráta v zadních řadách, když v důsledku zranění nedohrál stopér Clement Lenglet.

Barceloně už v defenzivě chybí Gerard Pique, Samuel Umtiti a Sergi Roberto.

Barcelona

Výsledky 11. kola španělské La Ligy:

Real Madrid - Deportivo Alaves 1:2 (86. Casemiro - 5. Perez, 49. Joselu)
SD Huesca - FC Sevilla 0:1 ( 83. En-Nesyri)
FC Valencia - Atletico Madrid 0:1 (79. Lato)
Elche CF - Cadiz CF 1:1 ( 38. Boye - 56. Gimenez)
Barcelona - Osasuna 4:0 (29. Braithwaite, 42. Griezmann, 57. Coutinho, 73. Messi)
Getafe - Athletic 1:1 (75. Ángel - 9. Villalibre)
Celta - Granada 3:1 (27. Nolito, 81. Baeza, 85. Beltrán - 25. Suárez).
Valladolid - Levante 1:1 (57. Marcos André - 73. Campaña)