Zpět na » Primera Division » Kouč Nagelsmann přiznal zájem Realu Madrid

Primera Division - Kouč Nagelsmann přiznal zájem Realu Madrid

Kouč Nagelsmann přiznal zájem Realu Madrid © infranken.de -

0

Líbilo se

12.08. - V roce 2018 musel Real Madrid řešit otázku nového trenéra. Zinedine Zidane byl po neuvěřitelně úspěšném období na odchodu a trenérská lavička čekala na další zvučné jméno. Vedení „Bílého baletu“ tehdy oslovilo mladého německého kouče Juliana Nagelsmanna, ten ale nabídku odmítl.

Rok 2018 byl pro Real Madrid plný změn. Cristiano Ronaldo zamířil do kádru staré dámy z Juventusu a bezprostředně po něm se s Bílým baletem rozloučil také Zinedine Zidane. Toho poměrně záhy nahradil Julen Lopetegui, jehož působení na lavičce Los Blancos skončilo fiaskem. Vše mohlo dopadnout jinak, kdyby na lavičku usedla mladá trenérská senzace, Julian Nagelsmann.

„Real neměl moc kandidátů, ale já jsem mezi nimi byl. S Perézem jsme měli několik hovorů, ale nakonec jsem to byl já, který naše jednání ukončil," uvedl pro The Independent současný trenér Lipska.

„Chci se zlepšovat. Když jedete do Realu Madrid, není tam čas na zlepšování se. Nemáte šanci stát se lepším manažerem, už musíte být nejlepší. „Řekl jsem ne, ale důležité je říct, že jsem před sebou neměl smlouvu. Chtěli schůzku. Cítil jsem, že by to pro mě nebyl správný krok,“ vysvětloval mladý kouč důvody svého rozhodnutí.

„Dohodli jsme se však, že pokud budu v budoucnu dostupný a Real bude potřebovat trenéra, promluvíme si znovu.“

Nagelsmann je nejmladším trenérem v historii Bundesligy, když v pouhých 28 letech převzal Hoffenheim. Zároveň je historicky nejmladším koučem, který kdy dovedl tým k vítězství ve vyřazovací fázi Ligy mistrů.

V létě 2019 převzal Lipsko, se kterým se aktuálně připravuje na čtvrtfinále Ligy mistrů.

Gabriela Průšová / independent.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nagelsmann, Lampard a Pavel Horvath, momentalne asi tři nejtalentovanější fotbalovi vědci, taktici a mudrci s talentem přepisovat dějiny a zesměšňovat soupeře Smajlík 17

barbossaCFC
Reklama
Reklama
Nejnovější články