Zpět na » Primera Division » Naděje pro Barcelonu? Xavi sice prodloužil smlouvu v Kataru, má v ní však speciální klauzuli

Primera Division - Naděje pro Barcelonu? Xavi sice prodloužil smlouvu v Kataru, má v ní však speciální klauzuli

Naděje pro Barcelonu? Xavi sice prodloužil smlouvu v Kataru, má v ní však speciální klauzuli © Evening Standard - Xavi

1

Líbilo se

07.07. - Barcelona se návratu své bývalé hvězdy zatím nedočká. Někdejší záložník Xavi, který měl být jedním z hlavních adeptů na pozici nového trenéra, bude i v následujícím ročníku trénovat Al-Sadd SC.

Bývalý španělský reprezentant odešel do Al-Saddu v roce 2015. Nejprve v klubu působil 4 roky jako hráč a v roce 2019 se chopil trenérské pozice. „Jsem rád, že můžu pokračovat s Al Sádem. Našim cílem vždy bude bojovat o všechny trofeje. Teď se soustředím na to, abych na to hráče připravil. Jsem šťastný, že je kádr kompletní v přípravách na nadcházející zápasy znovuobnovené ligové soutěže,“ uvedl v prohlášení katarského týmu. Smlouva platí do konce sezony 2020/21.

Deník Sport ovšem přišel se zprávou, že se ve smlouvě nachází i speciální klauzule. Ta má bývalému záložníkovi umožnit kdykoliv smlouvu přerušit a urychlit tak jednání s Barcelonou.

Katalánec byl jedním z kandidátů na post trenéra již po lednovém vyhazovu Valverdeho. Tehdy však svůj mateřský klub odmítl s tím, že na návrat není ta správná chvíle. Náhradou za Ernesta Valverdeho se tak stal Quique Setién, s tím však vedení klubu do dalších ročníků nepočítá. Josep Maria Bartomeu, současný prezident Barcelony, je přesvěčen o tom, že se Xavi v budoucnu na lavičku jeho týmu podívá. "Xavi jednoho dne bude trenérem Barcelony, o tom nepochybuji. Je velmi schopný a perfektně rozumí našemu fotbalu. Navíc je tomu velmi nakloněn a jednou to dělat bude," prohlásil Bartomeu v dřívějším rozhovoru.

Xavi je jednou z největších legend Barcelony. Nikdo v její historii nenastoupil k více zápasům než právě španělský záložník. Ten oblékal její dres mezi roky 1998-2015 a získal s ní 8 ligových titulů i čtyři trofeje z Ligy mistrů. Mistr světa a Evropy rovněž spolupracuje s katarským svazem jako ambasador světového šampionátu v roce 2022, který bohatý stát bude hostit.

Gabriela Průšová / sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 07.07. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 Gabriela Průšová ...Preisler se nechal přeoperovat Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články