Zpět na » Primera Division » Barcelona lanaří Pjaniće, chybí ji však finanční prostředky. Juventus se obchodu nebrání

Barcelona lanaří Pjaniće, chybí ji však finanční prostředky. Juventus se obchodu nebrání

Barcelona lanaří Pjaniće, chybí ji však finanční prostředky. Juventus se obchodu nebrání © 90min.com - Zamíří Miralem Pjanić do Barcelony?

1

Líbilo se

12.05. - Fotbalový trh v uplynulých měsících zasáhla neočekávaná ekonomická krize a většina klubů počítá každé euro. Přestupové spekulace ale ani přesto neutichají, zejména španělské celky se zatím jeví jako velmi aktivní. Barcelona soustředí svou pozornost do Serie A, kde má krom Lautara Martíneze rozpracovanou dohodu také s Miralemem Pjanićem.

O přesunu bosenského středopolaře do Primera División se mluvilo již delší dobu, teď ale Pjanićovo stěhování konečně nabývá reálných obrysů. Katalánci zařadili dlouholetou oporu Juventusu mezi své hlavní cíle a pokusí se ještě letos dotáhnout zajímavý obchod.

Původní záměr Barcelony byl podle zahraničních médií nabídnout Staré dámě svého Arthura Mela, tedy výměnu kus za kus. Brazilský fotbalista ale nehodlá v dohledné době opustit Camp Nou, jak ostatně sám minulý týden prohlásil.

Viceprezident Blaugranas Jordi Coroner přiznal, že koronavirová pandemie ztenčila finanční možnosti jeho klubu až o 140 miliónů eur. Za prioritu navíc na pobřeží Středozemního moře považují příchod útočníka Interu Lautara Martíneze.

V případě, že se přestup argentinského snajpra opravdu stane skutečností, Barceloně zbyde na Pjaniće jen velmi omezená suma peněz. Mnohem reálnější se tak v tento moment jeví poupravený směnný obchod, který pravděpodobně bude ze španělské strany zahrnovat více hráčů.

Pjanić už proti Barceloně v minulosti několikrát nastoupil

Z aktuálního kádru Barcy se nejméně cenní fotbalisté vybírají jen těžko, jména několika „favoritů” už se ovšem v jednáních probírala. Dvojici záložníků Vidal, Rakitić končí po příští sezóně smlouva a ani jeden už nefiguruje v dlouhodobějších plánech trenéra Quique Setiéna. V úvahu připadají také Carles Aleñá a Jean-Clair Todibo, kteří letos hostují v Betisu Sevilla, respektive Schalke 04.

Důležité však pro Barcelonu je, že Juventus se neštítí uzavření dohody. Miralem Pjanić už si přeci jen v Turíně odkopal své. Před přestupem do Juve v roce 2016 hrál také za AS Řím, Olympique Lyon a jako mladíček jednu sezónu za Méty. Ve 30 letech patří mezi nejlepší záložníky na světě.

Vojtech Olšr / espn.in, fotbalportal.cz

Nejnovější články