Zpět na » Primera Division » Toni Kroos je zásadně proti snižování platů

Toni Kroos je zásadně proti snižování platů

Toni Kroos je zásadně proti snižování platů © tribuna.com - Toni Kroos

2

Líbilo se

08.04. - V dnešní době se mnoho fotbalistů dobrovolně vzdá části svého platu ve prospěch svých klubů, které se díky koronavirové krizi ocitnou v nepříjemné ekonomické situaci. Jiný názor na takový krok má ale záložník Realu Madrid Toni Kroos, který je zásadně proti snižování mezd.

„Snižování platů je jako sponzorský dar, který přijde vniveč nebo je to dar pro samotný klub. Jsem zastáncem toho, aby se vyplácel celý plat a každý s ním pak naložil podle svého rozumným způsobem. Po všech se chce, aby pomáhali, kde je potřeba a je mnoho míst, kde je to zapotřebí," uvedl německý záložník v rozhovoru pro podcast televizní stanice SWR.

Kroos má velké starosti, jak současná pandemie koronaviru může ovlivnit chod klubů. „Spousta klubů postrádá plánované příjmy. Hodně bude záležet také na tom, jak dlouho se nebude hrát. Jestli se například soutěže rozjedou v květnu, určitě se najdou nějaká řešení."

„Jestli ale bude fotbal paralyzovaný až do zimy, dovedu si představit, že některý klub to nemusí přežít. Tohle všechno změní fotbal."

„Real Madrid má určitě dost financí, ale co se týče přestupů, je otázkou, jestli se budou moct utrácet tak velké částky. Třeba to nebude na škodu, protože přestupy už se dostaly na extrémní úroveň," řekl ještě Kroos.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články