Zpět na » Primera Division » Nedělejte si ze mě srandu, aneb jak nejhorší posila historie sekla Realu Madrid s telefonem

Primera Division - Nedělejte si ze mě srandu, aneb jak nejhorší posila historie sekla Realu Madrid s telefonem

Nedělejte si ze mě srandu, aneb jak nejhorší posila historie sekla Realu Madrid s telefonem © dailymail.co.uk - Julien Faubert a Alfredo di Stéfano

1

Líbilo se

28.03. - Už je to sice víc jak deset let, ale na posilu, kterou do svého kádru přivedl Real Madrid v lednu roku 2009, asi žádný pořádný fanoušek Realu Madrid nikdy nezapomene. Francouzský záložník Julien Faubert se totiž nesmazatelně zapsal mezi jedny z nejhorších posil Bílého baletu.

Tvář klubové legendy madridského Realu Alfreda di Stefana, jak ho zachytila momentka na fotografii, ve chvíli, kdy předává dres novému hráči Julienu Faubertovi, jako by mluvila za vše. Z jeho tváře jako by se dalo vyčíst: „Proboha, nespletli se?" A kritika se hrnula i ze strany fanoušků, kteří se štípali do tváří, jestli se jim to nezdá, když zjistili, že vedení Realu přivedlo do týmu nepříliš známého fotbalistu o jehož prospěchu pro tým většina pochybovala.

Zjevně překvapen byl ze svého přestupu i samotný Julien Faubert, který tehdy působil v londýnském West Hamu. Ostatně když mu poprvé volal zástupce Realu Madrid, aby mu přednesl, že ho chce klub získat, praštil mu s telefonem.

„Volal mi nějaký Francouz, který zastupoval Real Madrid a řekl: ,Ahoj, pracuji pro Real Madrid a rádi bychom s tebou mluvili," prozradil Faubert.

Jenže v tu chvíli si samozřejmě myslel, že jde o nejapný žert některého z jeho spoluhráčů a hovor rychle ukončil. „Řekl jsem mu, že mám před sebou důležitý zápas a nemám čas na tyhle hovadiny. Vypnul jsem telefon, zápas jsme odehráli a po něm jsem telefon znovu zapnul. Měl jsem na něm 30 esemesek a 50 zpráv v hlasové schránce. V tu chvíli jsem si uvědomil, že je to asi seriózní."

„Hlavou mi v tu chvíli proběhlo mnoho myšlenek, ale byl jsem hlavně strašně šťastný, říkal jsem si, je to Real Madrid, chápeš to? Když jsem si uvědomil, že to nebyl žádný vtip, začal jsem se modlit, aby to dopadlo dobře."

Jestli to ale dopadlo dobře, je těžké říct. Transfer se sice uzavřel, Faubert odešel do Realu na půlroční hostování, ovšem jeho výsledky byly tristní. Nastoupil pouze do dvou utkání, v nichž odehrál jen 54 minut. Propadák. Možná by upadl dávno v zapomnění, nebýt krátké epizody, díky níž se asi "proslavil" nejvíc. Média ho totiž v průběhu zápasu s Villarrealem zachytila na lavičce, jak spí.

„Všichni si mysleli jak jsem naštvaný, že nehraju, proto pak o mě rozšiřovali pomluvy, že spím na střídačce. Já přitom jenom na třicet sekund zavřel oči. Už jsem se toho nezbavil. Prezident mi pak řekl, že si na takové věci musím dávat pozor. Že na hráče celý zápas míří kamery a fotoaparáty, i když sedí na lavičce. Hodně jsem se z této zkušenosti poučil," uvedl Faubert.

Faubert se po nepovedeném angažmá na Santiagu Bernabéu vrátil zpět mezi Hammers, kde odehrál další tři sezóny. Nyní 36letý fotbalista ještě hraje čtvrtou francouzskou ligu za tým Étoile Fréjus Saint-Raphaël.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 29.03. Odpovědět

Není o čem. Hlavně, že jsou na nich sponzoři Smajlík 1

peeko83
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články