Zpět na » Primera Division » Hráči Barcelony zatím na snížení platu nekývli

Primera Division - Hráči Barcelony zatím na snížení platu nekývli

Hráči Barcelony zatím na snížení platu nekývli © sport.es -

0

Líbilo se

24.03. - Minulý pátek se vedení Barcelony narychlo sešlo, aby pořešilo dopady současné krize způsobené pandemií koronaviru. Ligová soutěž se nehraje, zastavena je také Liga mistrů, pokladník marně vyhlíží nezanedbatelné příjmy z klubového muzea, prohlídek stadionu a nespočtu fan shopů nejen v Katalánsku. Ekonomická situace klubu vysílá poplašné sirény. Naplnění rozpočtu je v ohrožení.

Jedním z důležitých opatření, které by ulevilo finanční situaci klubu, by samozřejmě bylo snížení platů hráčům. Minulý týden tudíž management rokoval i s kapitány týmu, aby jim nastínil současný stav a zjistil, jestli by s takovým krokem byli fotbalisté svolní.

Podle deníku Marca byla první reakce hráčů pozitivní. Chápou komplikace, které klubu mohou kvůli přerušeným soutěžím a opatřením v souvislosti s nákazou COVID-19 vzniknout. Ovšem první nabídka snížení výplaty, kterou direktiva azulgranas předložila, mužstvo příliš nepřesvědčila. Hráči si vzali čas na rozmyšlenou, aby záležitost mohli probrat se svými poradci, ale nezdá se příliš pravděpodobné, že by na ni kývli.

Všechny kluby v současné chvíli zažívají velkou nejistotu, která vznikla kvůli přerušení soutěží. To samozřejmě působí finanční ztráty velkých rozměrů. Nikdo zatím netuší, jestli se ligy dohrají, nebo ne. A pokud ano, jestli s diváky, nebo před prázdnými tribunami. Jednotlivé alternativy vykazují různé míry finančních ztrát.

Ve vzduchu se samozřejmě vznáší i legislativní opatření, na jehož základě by se kluby uchýlily k výpovědím smluv, jak jim ostatně umožňují španělské zákony v případě podobných situací, jako je ta aktuální. K takovému opatření ale zatím alespoň v Barceloně sahat nechtějí.

Primární je teď dohoda s hráči, aby si nechali sáhnout na plat, a vedení mohlo vyplácet i další zaměstnance. Rozpočet na mzdy všech sportovců ročně činí 600 milionů eur, zatímco na výplaty zaměstnanců jde kolem 40 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články