Zpět na » Primera Division » Barcelona hledá způsob, jak přivést posilu do útoku

Barcelona hledá způsob, jak přivést posilu do útoku

Barcelona hledá způsob, jak přivést posilu do útoku © FotbalPortal.cz - Aubameyang nebo Rodrigo? Kdo posílí Barcelonu?

1

Líbilo se

24.01. - Ještě zhruba týden zbývá vedoucímu celku španělské ligy z Barcelony, aby dotáhla do konce transfer kýženého útočníka, který by zmírnil dopad nepříjemné dlouhodobé absence Luise Suáreze. Ovšem zatím je situace řádně zamotaná a další jednání mohou přinést vítězné rozuzlení, ale třeba také ne.

Barcelona hledá útočníka, který by zaskočil za dlouhodobě zraněného útočníka Luise Suáreze. Vlastně nehledá, už našla. Dva forvardi vykrystalizovali z castingu, který rozjelo vedení Barcelony poté, co byla oznámena dlouhá čtyřměsíční absence uruguayského střelce.

Jedním je Pierre-Emerick Aubameyang, druhým pak Rodrigo Moreno. Třicetiletý fotbalista Arsenalu se dokonce Barceloně sám podbízel. Média hovoří o tom, že útočný poklad Kanonýrů dal své "ano" případnému přestupu mezi azulgranas. Problém je ale samozřejmě to, že Arsenal svoji hvězdu prodat za žádnou cenu nechce. Má ji po smlouvou až do roku 2021.

Nátlak hráče sice může hrát svoji podstatnou roli, nicméně vzhledem k tomu, že se za týden uzavře přestupové okno, asi zbývá málo času k uskutečnění takové operace.

O něco schůdněji vypadá situace u dalšího vyhlédnutého hráče, Rodriga Morena z Valencie.I když jak se to vezme. Valencia samozřejmě také nechce přijít v půlce sezóny o svého top hráče. Ale na druhou stranu ani nezastává úplně kategoricky zamítavý postoj. Důkaz? Výkupní klauzule hráče činí 120 milionů eur a Valencia je ochotna případně jednat o sumě 60 milionů eur.

Jenže než by Rodriga eventuálně prodala, chce si zajistit adekvátní náhradu na jeho pozici. Má vyhlédnutého Paca Alcácera z Dortmundu, který by se tak po čtyřech letech vrátil zpět, domů na Mestallu.

S dalším problémem se ale potýká i Barcelona. Nemůže si dovolit utratit částku 60 milionů eur. Navrhuje variantu hostování s opcí na přestup. Jenže zde přichází další bod sváru. Netopýři požadují, aby tato klauzule byla povinná, zatímco azulgranas nechtějí být svázáni tak vysokou investicí. Co kdyby se Rodrigo neosvědčil?

Jak vidno, po zbývající týden mají zainteresované strany o čem jednat.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články