Zpět na » Primera Division » Zrušit hostování, pryč z Arsenalu. Španělský záložník promrhal další půlrok

Primera Division - Zrušit hostování, pryč z Arsenalu. Španělský záložník promrhal další půlrok

Zrušit hostování, pryč z Arsenalu. Španělský záložník promrhal další půlrok © goal.com - Dani Ceballos

1

Líbilo se

23.01. - V létě odešel záložník Realu Madrid Dani Ceballos na hostování do Arsenalu. A v novém angažmá začal na výbornou. Novinové titulky na něj pěly ódy a vše vypadalo zalité sluncem. Jenže netrvalo dlouho a působení španělského fotbalisty se zahalilo do pověstné londýnské mlhy. Najde z ní cestu ven?

V létě se Dani Ceballos rozhodl opustit madridský stadion Santiaga Bernabéua. Neviděl už jinou možnost. Trenér Zidane na něj nesázel, dokonce se šeptalo, že mezi sebou mají osobní spory. Nabídka hostování v Arsenalu pro něj byla jasnou volbou. Zvlášť když mu manažer Emery barvitě vylíčil, jak na jeho schopnosti hodlá spoléhat. Ani pro Real to nakonec nebyla prodělečná operace. Minimálně v médiích to tak bylo prezentováno. Gunners zaplatí hráčovu mzdu do posledního centu a Real za půjčení na jednu sezónu vyinkasuje až 17 milionů eur.

A hned po úvodních zápasech si mocipáni v lóži na Emirates Stadium mnuli ruce, jaký dobrý byznys udělali, protože Ceballos byl oslavován, dařilo se mu.

Jenže postupně se začala karta obracet. Ceballos už nehrál tak pravidelně a 6. listopadu přišel osudový zápas proti Guimaraesi, v němž se mladý Španěl zranil a mimo hru zůstal dlouhých 50 dní. Léčit se odjel do Madridu. Když se ale vrátil, už stál na lavičce Kanonýrů jiný kouč - Mikel Arteta, který měl úplně jiné představy než Emery. Po Ceballosovi chtěl větší nasazení a vyrovnanost výkonů. Podle jeho měřítka navíc nemá potřebnou fyzičku na Premier League. Jako hráč se mu v podstatě zamlouvá, ale k tomu, aby pravidelně nastupoval, je třeba přidat něco navíc. Nezářit jen s míčem u nohy. Ostatně o tom už svého času referoval Zidane.

Ceballos tak začal tušit, že si moc nezakope ani pod Artetou a podle Cadena SER už začal řešit svůj možný odchod z Londýna a ukončení jeho hostování. Teď má hlavní cíl nominaci na EURO a ta se mu začala povážlivě vzdalovat. Zvlášť po návratu Luise Enriqueho do funkce reprezentačního trenéra, jehož oblíbencem je, jak všichni dobře vědí, spoluhráč z Bílého baletu Isco.

Pokud ale Ceballos Arsenal opustí, s největší pravděpodobností nezůstane v Realu, ale bude se mu hledat jiné hostování. Každopádně zatím to vypadá, že promrhal další půlrok a v létě mu ještě naroste konkurence s příchodem Reiniera.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

este ze ozil ktoreho arteta stava tak ma kondicku Smajlík 3

cica310584
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články