Zpět na » Primera Division » Kroosův mazaný gól, který si gólman Valencie za rámeček nedá

Kroosův mazaný gól, který si gólman Valencie za rámeček nedá

Kroosův mazaný gól, který si gólman Valencie za rámeček nedá © FotbalPortal.cz - Toni Kroos

0

Líbilo se

09.01. - VIDEO Madridský Real si v neděli zahraje finále španělského Superpoháru. V saúdskoarabské Džiddě si bez větších komplikací poradil s Valencií, nad níž zvítězil 3:1. Cestu k vítězství ukázal úvodním gólem Toni Kroos a nutno říct, že to byl mazaný, pořádně vychytralý gól.

Poprvé v historii se španělský Superpohár hraje na asijském kontinentu. Letos a minimálně další dva roky ho bude hostit Saúdská Arábie. A madridský Real už po včerejšku ví, že si zahraje finále tohoto historického ročníku soutěže, která se hraje od roku 1982.

Bílý balet neměl na stadionu King Abdullah Sports City žádný problém se soupeřem, který se na závěrečný final four turnaj dostal jako vítěz španělského poháru uplynulé sezóny.

Valencii zdolal 3:1, když soupeř korigoval nepříjemně vypadající skóre až v závěru proměněnou penaltou nařízenou za ruku madridského kapitána Ramose v šestnáctce.

Nicméně velmi důležitý byl pro Real první gól, který otevřel cestu k celkovému vítězství. Zasloužil se o něj Toni Kroos a jeho branka byla vskutku mazácká a vychytralá.

Real Madrid vybojoval v 15. minutě rohový kop a německý záložník neotálel s jeho rozehrávkou. Využil svoji perfektní kopací techniku a okamžitě poslal míč na branku Valencie. Její obrana, v čele s brankářem Jaume Domenechem tak briskní rozehrávku vůbec nečekala a zatímco se gólman s obránci radil na úrovni malého vápna, balón se z Kroosovy kopačky od rohového praporku zatočil přímo do branky.

Jaume se na poslední chvíli ještě snažil vyškrábnout míč, ale jeho pokus už byl zbytečný. Rozehrávka dokonce zaskočila i režii televizního přenosu, která ještě nabízel opakovačky předchozí akce, zatímco v reálu už se hráči radovali ze vstřelené branky.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články