Zpět na » Primera Division » Vidal vyhrožuje Barceloně: Když nebudu víc hrát, odcházím pryč

Vidal vyhrožuje Barceloně: Když nebudu víc hrát, odcházím pryč

Vidal vyhrožuje Barceloně: Když nebudu víc hrát, odcházím pryč © sport.es - Arturo Vidal

0

Líbilo se

29.11. - Arturo Vidal je svérázným typem fotbalisty. Kvůli jeho povaze ho milují miliony fanoušků. Na hřišti nechá duši stůj co stůj. Ať se děje, co se děje, ať je stav zápasu sebevíc nepříznivější. Obětavec, dříč. Ovšem i u takového hráče má trpělivost své hranice a u chilského záložníka ji asi právě dosáhla.

Ačkoliv se mnozí obávali, že fyzickým fondem nadupaný Arturo Vidal nebude mít technické hře Barcelony po svém přestupu z Bayernu v roce 2017 co dát, není tomu úplně tak. Jihoamerický fotbalista, ač není žádný ekvilibrista, má jiné přednosti. Dokáže mužstvo nakopnout, rozproudit a dokonce zastane pro něj nezvyklou roli střelce. Však v letošní sezóně je za útočným triem Messi (10), Suárez (10), Griezmann (5) čtvrtým nejlepším střelcem týmu se čtyřmi góly.

I na základě toho se zřejmě dožaduje větší porce zápasových minut, než mu trenér Valverde dopřává. U fanoušků culés neoblíbený trenér preferuje v záložním triu Busquetse (1126 minut), De Jonga (1468) Sergiho Roberta (1100) nebo Arthura (846). Vidal v právě probíhající sezóně odehrál jen 498 minut, v základní sestavě byl jen třikrát v lize a jednou v Lize mistrů. A pouze ve dvou zápasech zkompletoval celých 90 minut. Pro Vidala tristní situace.

Už toho má dost. Na televizní stanici TV3 proto dal otevřeně najevo svou nespokojenost a pohrozil vedení, že jestli se něco nezmění, chce z Barcelony pryč.

„V několika zápasech jsem vůbec nehrál a z toho jsem hodně špatný. Člověk by měl mít nějaký cíl a žít ze dne na den. Pokud ale v prosinci, nebo na konci sezóny nebudu cítit, že jsem pro tým důležitý, budu muset učinit rozhodnutí a hledat si jiné angažmá, abych se důležitým znovu cítil," řekl Vidal.

Vidal se ale nevyjadřoval jen ke své osobní situaci, rovněž zpochybnil, že by současná hra Barcy byla ideální. „Mnozí by mohli tvrdit, že je všechno v pořádku, ale je jasné, že k získání trofejí je potřeba se hodně zlepšit. Liga msitrů je hodně tvrdá soutěž. Jsou tady silní soupeři, jako například Liverpool, který loni všechny přejel skvělou fyzičkou."

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články