Zpět na » Primera Division » Mladí Brazilci rozhodli o triumfu Realu nad Osasunou

Primera Division - Mladí Brazilci rozhodli o triumfu Realu nad Osasunou

Mladí Brazilci rozhodli o triumfu Realu nad Osasunou © marca.com -

1

25.09. - REVIEW Real Madrid navázal na víkendové vítězství ze Sevilly a doma na Santiagu Bernabéu uspěl proti nováčkovi španělské ligy z Pamplony. Nad Osasunou vyhrál díky dvěma gólům mladých brazilských útočníků. První branku vstřelil Vinícius, druhou při svém debutu v oficiálním zápase za Blancos Rodrygo po pár vteřinách pobytu na trávníku.

Real Madrid 2:0 Osasuna Pamplona

Góly: 36. Vinícius, 72, Rodrygo

Real Madrid: Areola - Odriozola, Ramos, Militao, Nacho - Casemiro, Kroos, Valverde (82. James) - Vinícius Júnior (71. Rodrygo), Jović, L. Vázquez.

Osasuna:
Rubén - Lillo, Navas, Roncaglia, Estupiñán - Mérida, R. Ibáñez (70. R. Torres), Moncayola - Brandon (65. Villar), Cardona (66. Ávila), R. García

Madridský Real vstoupil do souboje s nováčkem, který v úvodních pěti zápasech nepoznal hořkost porážky, s hodně pozměněnou sestavou. Trenér Zidane nechal na lavičce například Benzemu, Courtoise, Varaneho, Carvajala, či EdenaHazarda.

A v prvním poločase to bylo na hře Bílého baletu cítit. Hostující obrana nemusela řešit mnoho práce a když už, přičinila se o to sama. Jako v 18. Minutě, kdy centr Odriozoly nešťastně ztečoval na vlastní branku Raúl Navas a gólman Rubén zareagoval na poslední chvíli. Míč ovšem vyrazil jen k Jovićovi. Ten byl ale natolik zaskočen, že z výtečné pozice překopl branku.

První střela na svatyni Osasuny už ale ke štěstí domácího týmu skončila v síti. ViníciusJúnior napřáhl za vápnem, jeho ránu lehounce tečoval Navas a míč zaplul za záda brankáře Pamplony - 1:0. Jak důležitý to pro něj byl gól dokazovaly slzy dojetí.

Srbský útočník Luka Jović, který dostal poprvé na domácím stadionu šanci zahrát si od úvodního hvizdu, se zastřeloval i ve druhé půli. V 50. minutě mu namazal do výtečné pozice Lucas Vázquez, nicméně nová posila tak jako v první půli překopla branku. A když se mu ji o pár minut později už trefit podařilo, opět po spolupráci s Vázquezem, zkazil mu radost VAR, který odhalil jeho ofsajdové postavení.

V 71. minutě nastal významný okamžik pro 18letého Rodryga Silvu. Nastoupil totiž vůbec poprvé do soutěžního zápasu za Real Madrid. A debut to byl hodně vydařený. Hned jeho druhý kontakt s míčem skončil gólem. Z levé strany podnikl výlet před branku Rubéna, oklamal obránce Lilla a střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 2:0.

Další výsledky 6. kola:

Valladolid - Granada 1:1 (12. Óscar - 42. Carlos)
Betis - Levante 3:1 (45. a 48. Loren Morón, 67. Iglesias - 7. Hernani)
Barcelona - Villarreal 2:1 (6. Griezmann, 15. Arthur - 44. Cazorla)
Valencia - Getafe 3:3 (30. a 34. Maxi Gómez, 39. Kang-In Lee - 1. Mata, 66. Jason, 69. Ángel)
Mallorca - Atlético Madrid 0:2 (26. D. Costa, 64. Joao Félix)
Leganés - Athletic Bilbao 1:1 (61. Óscar - 59. R. García)