Zpět na » Primera Division » Cillessen po třech letech opouští Barcelonu. Získala ho Valencia

Primera Division - Cillessen po třech letech opouští Barcelonu. Získala ho Valencia

Cillessen po třech letech opouští Barcelonu. Získala ho Valencia © valenciacf.com - Jasper Cillessen

0

Líbilo se

27.06. - Dny spekulací jsou u konce. Přestup brankáře Jaspera Cillessena z Barcelony do Valencie byl oběma kluby definitivně potvrzen. Holandský gólman, který během svého tříletého angažmá na Camp Nou dostával minimum šancí, v novém působišti podepíše čtyřletou smlouvu a Barcelona nakonec vyinkasuje o deset milionů eur víc, než se odhadovalo v médiích.

Jasper Cillessen už je novým brankářem Valencie. Přestup holandského brankáře z Barcelony byl definitivně oficiální cestou potvrzen oběma kluby. Na Mestalle by měl holandský brankář podepsat kontrakt do roku 2023 a mít v boji o post jedničky s Jaume Domenechem mnohem větší šanci než během tří let na Camp Nou. Výstupní klauzule hráče bude činit 80 milionů eur.

Ačkoliv se v médiích spekulovalo, že by cena transakce měla činit 25 milionů eur, většina španělských deníků se shoduje na tom, že částka nakonec bude vyšší, údajně 35 milionů eur.

Cillessen do Barcelony přišel v roce 2016 za 13 milionů eur z Ajaxu Amsterdam. Jenže za tři sezóny nastoupil pouze do 32 zápasů, většinou jen v rámci pohárové soutěže.

Brzy by se měl opačným směrem vydat do Barcelony brazilský gólman Neto. S ním se ve Valencii rozkmotřil trenér Marcelino a 30letý brankář se rozhodl přijmout nabídku azulgranas a dělat místo Cillessena dvojku Ter Stegenovi.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články