Zpět na » Primera Division » Real se proti poslednímu pořádně zapotil. Odpor Huescy zlomil až minutu před koncem Benzema

Primera Division - Real se proti poslednímu pořádně zapotil. Odpor Huescy zlomil až minutu před koncem Benzema

Real se proti poslednímu pořádně zapotil. Odpor Huescy zlomil až minutu před koncem Benzema © dailymail.co.uk - Karim Benzema

0

31.03. - REVIEW Větší trápení, než by se při pohledu na ligovou tabulku dalo předpokládat, měl dnes večer třetí Real Madrid s poslední Huescu. Tu porazil až gólem Karima Benzemy z 89. minuty 3:2. Předtím musel otáčet vedoucí gól soupeře, který přišel už ve 3. minutě zápasu, nováček se navíc zmohl ještě na vyrovnání a byl blízko zisku historického bodu.

Real Madrid 3:2 Huesca

Góly: 25. Isco, 62. Ceballos, 89. Benzema - 3. Cucho, 74. Etxeita

Real Madrid: L. Zidane - Odriozola, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo - Isco (75. Valverde), M. Llorente (79. Mariano), D. Ceballos - Bale, Benzema, Brahim Díaz (64. L. Vázquez).

Huesca:
Santamaría - Y. Herrera, Etxeita, Mantovani, Pulido, Galán - Musto, Moisés Gómez, Rivera (78. Juanpi) - Ávila (63. Gallego), Cucho (83. Gallar).

Nejslabší letošní ligová návštěva na Santiago Bernabéu nesledovala příliš atraktivní mač. Real Madrid svého soupeře, který je poslední v tabulce rozhodně nijak nedrtil, od 3. minuty dokonce prohrával. Nedůrazný Nacho přišel v souboji o míč s Chimy Ávilou, ten na nic nečekal, bleskem poslal míč do vápna, kde překonal mladého Zidana v brance Cucho Hernández.

Ani po inkasované brance nesevřel Real protivníka do kleští, maximem úsilí byly střely Benzemy, který trefil nejprve vedle a pak náruč gólmana Santamaríi.

Ve 25. minutě se ale Realu přeci jen podařilo vyrovnat, Benzemovu střelu po průniku stačil gólman Huescy jen vyrazit, Brahim Díaz míč vrátil před branku, kde Isco z těsné blízkosti srovnal na 1:1. Hodně si domácí publikum oddechlo ve 45. minutě. Těsně před pauzou totiž z ideální pozice překopl branku Chimy Ávila.

Hned po přestávce to byl aktivní Benzema, který opět vyzkoušel pozornost Santamaríi, ale jeho umístěnou střelu hostující brankář zachytil. Po hodině hry měla šanci Huesca. Do brejku se dostával Chimy Ávila, ale v rozhodujícím okamžiku si míč předkopl a připravil se o možnost zakončit. A mohl toho litovat, protože dvě minuty nato už Real vedl. Přetažený centr Balea totiž vrátil před branku hlavou Benzema a Dani Ceballos dokázal míč dopravit u zadní tyče do sítě - 2:1.

Velmi dobrou možnost navýšit náskok vypracoval v 70. minutě Álvaro Odriozola. Z pravé strany předložil ideální pas Baleovi, ten ale poslal balon nad horní tyčku. Tentokrát za takové zaváhání zaplatil Real. V 74. minutě totiž zahrávala Huesca rohový kop a nekrytý stoper Etxeita hlavou vyrovnal na 2:2.

Když už se zdálo, že by si poslední celek tabulky mohl z prvního zápasu v historii na Bernabéu odvézt bodový zisk, udeřil v předposlední minutě řádné hrací doby Benzema. Po jeho střele se marně natahoval Santamaría a Real si mohl oddychnout.

Kompletní výsledky 29. kola:

Barcelona - Espanyol 2:0 (71. a 89. Messi)
Getafe - Leganés 0:2 (51. Santos, 86. Juanfran)
Girona - Athletic Bilbao 1:2 (37. Stuani - 53. I. Williams, 59. Raúl García)
Levante - Eibar 2:2 (5. Morales, 26. Rochina - 19. Escalante, 78. Enrich)
Rayo - Betis 1:1 (34. De Tomás - 82. Tello)
Sevilla - Valencia 0:1 (45+1. Parejo z pen.)
Valladolid - Real Sociedad 1:1 (9. Keko - 79. Oyarzabal)
Celta - Villarreal 3:2 (51. a 86. z pen. Aspas, 71. Gómez - 11. Toko Ekambi, 16. Pedraza)
Alavés - Atlético 0:4 (5. Saúl, 11. D. Costa, 59. Morata, 84. Partey)

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.