Zpět na » Primera Division » Netradiční obrázek: VAR měl rozhodnout o gólu, ale místnost byla prázdná

Netradiční obrázek: VAR měl rozhodnout o gólu, ale místnost byla prázdná

Netradiční obrázek: VAR měl rozhodnout o gólu, ale místnost byla prázdná © marca.com -

0

Líbilo se

11.03. - Velmi bizarní a úsměvný obrázek zároveň mohli spatřit televizní diváci při sledování včerejšího zápasu španělské La Ligy mezi Realem Valladolid a Realem Madrid. V něm byl videorozhodčí (VAR) využíván velmi často a jeho rozhodnutí byla správná a bez jakýchkoliv šancí způsobit v posledních měsících tolik populární polemiku. Nicméně v jednu chvíli byla místnost VAR zcela prázdná.

Nejprve zkontrolovaná penalta po zákroku madridského Odriozoly na Oscara Plana. VAR posvětil rozhodnutí arbitra na trávníku a Valladolid v souboji s Realem Madrid dostal ve 12. minutě možnost zahrávat pokutový kop. Alcaraz s ním naložil příšerně a míč poslal vysoko nad horní tyč branky, kterou hájil Courtois.

Jenže nedlouho poté přišel další okamžik, který musel řešit rozhodčí s kolegou u videa. Útočník Guardiola vstřelil branku, která měla domácí přeci jen poslat do vedení. Jenže po důkladnějším prozkoumání bylo evidentní, že finální přihrávka od Keka Gontána, putovala z ofsajdové pozice.

Režisér ve chvíli, kdy vstupuje do hry VAR, obvykle rozdělí obraz na několik menších složených záběrů, z nichž jeden sleduje činnost mužů u videa. Jaké ale bylo překvapení, když kamera z místnosti VAR ukázala zcela opuštěné pracoviště.

Že by si hodili muži ve žlutém tradiční siestu? Nebo si zašli na kafíčko? Zrovna ve chvíli, kdy měli řešit zapeklitou situaci?

Deník Mirror celou úsměvnou situaci objasnil. V madridském centru v Las Rozas, kde sedí videorozhodčí, je hned několik podobných kójí vedle sebe a režisér prostě jen chybně pustil do vysílání kameru, která zabírala oddělení, jež mělo na starost předchozí zápas a v době konání utkání Realu Madrid už bylo logicky prázdné.

Za včerejší utkání si ale muži s píšťalkou i praporkem, potažmo ti, co seděli u videa mohou zasloužit pochvalu, neboť během devadesáti minut posoudili všechny situace naprosto správně. Real celý zápas nakonec ve Valladolidu vyhrál 4:1.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sportbible.com

Nejnovější články