Zpět na » Primera Division » Barcelona se protrápila ke třem bodům. Nehráli jsme dobře, jediné pozitivum je výhra. Musíme se zlepšit, hodnotil Piqué

Primera Division - Barcelona se protrápila ke třem bodům. Nehráli jsme dobře, jediné pozitivum je výhra. Musíme se zlepšit, hodnotil Piqué

Barcelona se protrápila ke třem bodům. Nehráli jsme dobře, jediné pozitivum je výhra. Musíme se zlepšit, hodnotil Piqué © elperiodico.com - Gerard Piqué s Lionelem Messim

0

17.02. - Barcelonu čeká v úterý úvodní zápas osmifinále Ligy mistrů v Lyonu. Tedy soutěže, kterou hlavní hvězda azulgranas Messi před sezónou označila za prioritní metu tohoto ročníku. Ovšem aby Barca dosáhla na pozitivní výsledek, bude muset na francouzské půdě přidat oproti tomu co předvedla včera s Valladolidem.

Není každý den posvícení. Ani Barcelona každý víkend nenabídne svým fanouškům spektákl. Nicméně přeci jen necelých sedmdesát tisíc diváků, kteří přišli na tribuny stadionu Camp Nou, čekalo proti patnáctému celku tabulky úchvatnější podívanou. Zejména v první půli se jí ale nedočkali. Za 42 minut jediná střela na branku v podání Boatenga. Barcelona pokračovala ve šlépějích předchozího duelu v Bilbau, kde si za devadesát minut vypracovala jedinou vážnější šanci.

Pak přišel penaltový okamžik, který Messi proměnil se štěstím ve svoji 22. ligovou branku tohoto ročníku.

Po pauze se ofenzivní produkce Katalánců přeci jen zvedla, šancí měli azulgranas mnoho, ale využít už nedokázali ani jednu. Dokonce ani Messi druhou penaltu, kterou měl k dispozici. Mimochodem mnohem jasnější po faulu na Coutinha než první, kdy byl zákrok na Piquého přeci jen pochybnější. To přiznal i sám sudí. Ptal jsem se rozhodčího na pokutový kop v prvním poločase a uznal, že na hřišti to vypadalo mnohem víc na penaltu než se mu potom zdálo z opakovaných záběrů v televizi," citoval slova muže ve žlutém hostující trenér Sergio Gonzáles.

Nehráli jsme dobře, nebylo to dobré utkání. Jedinou dobrou zrpávou je výhra. Dojmy nejsou dobré, musíme se zůepšit. V úterý musíme podat lepší výkon, jinak se v Lize mistrů se zlou potážeme. Když si nebudeme rychle posílat balón a nebudeme proměňoavt šance, staneme se slabým týmem," promluvil po zápase Gerard Piqué.

Byla to upracovaná výhra, vytrpěná. Hráči Valladolidu byli dobře rozestavení. V prvním poločase jsme na tom nebyli dobře. Druhá část byla odlišná, ale Masip chytal geniálně a nakonec jsme výhru vytrpěli," komentoval zápas trenér Valverde.

Je třeba vzít v potaz, že na hřišti nejsme sami. Hraje i pritvník. Nebyli jsme dobří, ale mohli jsme klidně vyhrát 3:0 nebo 4:0. Ve druhém poločase jsme měli vyložené šance. Kdybychom je proměnili, bavili bychom se v úplně jiné rovině a vyhnuli bychom se těmto pochybnostem. Teď nás čekají čtyři důležité utkání. Musíme jít jedno po druhém. Jsme dobré mužstvo. Na podzim jsme před zápasem s Tottenhamem procházeli podobnou situací a nakonec to dopadlo dobře," připomněl Valverde.

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.