Real vyráží za čtvrtou trofejí v řadě, nastoupí proti Ajaxu, Tottenham se střetne s Dortmundem
© FotbalPortal.cz - Kdo dnes bude mít navrch. Ajax, nebo Real?
0
13.02. -
Po včerejších dvou zápasech přicházejí i dnes, ve středu, fanouškovi vstříc dva chutné chody osmifinále Ligy mistrů. Obhájce trofeje Real Madrid dnes otestuje svoji aktuální formu v aréně Johanna Cruyffa v Amsterdamu, zatímco Tottenham ve Wembley pohostí Borussii Dortmund.
Ajax Amsterdam - Real Madrid
Středa 13. února, výkop 21.00, Johan Cruyff Arena, Amsterdam, přímý přenos O2 TV Fotbal
Los v prosinci přisoudil Realu Madrid, třínáctinásobnému vítězi Ligy mistrů, jednoho z nejschůdnějších protivníků, který byl v osudí k mání. Nikdo si ve španělském hlavním městě nemohl na to, že se Bílý balet utká o postup do čtvrtfinále s Ajaxem, stěžovat. Zvlášť poté, co musel loni madridský tým na cestě pavoukem hned v prvním kole play-off vyřadit PSG.
Role favorita byla bezesporu na straně madridského klubu už tehdy. Samozřejmě se ale našli jistí pochybovači vzhledem k tomu, v jakém rozpoložení se slavný tým nacházel. Jenže i ti už jsou asi definitivně přesvědčení o tom, že nic jiného než postup Realu Madrid nepřipadá v úvahu. Blancos totiž tradičně se začátkem vyřazovací fáze Ligy mistrů začali šlapat, a po ztrátách vedoucí Barcelony ji v lize dýchají na záda z mnohem větší blízkosti. Ještě nedávno propastný rozdíl se snížil na šest bodů. A to už není z pohledu Madridu tak tragické.
Poslední zápas Realu v Amsteradmu se uskutečníl před sedmi lety a Bílý balet tehdy vyhrál 4:1
Podstatnou položku na tom, že se procentuální předpoklady na postup španělského celku ještě zvýšily a naopak spadly ty holandské, určitě hrají i poslední výsledky Ajaxu. Velké rozčarování budí zejména jeho defenzivní výkony. Po krátké zimní pauze totiž svěřenci Ten Haga sice nastříleli čtyři kusy Heerenveenu, ale stejný počet v domácím zápase i inkasovali, týden nato pak obrana totálně vybochla v zápase s konkurentem v boji o titul Feyenoordem, kdy si tým vyfasoval potupnou šestku (2:6) a škrt přes rozpočet v souboji o první místo v tabulce Eredivisie přinesla i nečekaná prohra na půdě Heraclesu 0:1. Aktuálně ztrácí Ajax na vedoucí PSV Eindhoven už šest bodů.
Před dnešním zápase Realu nečekaně onemocněl stoper Raphael Varane chřipkou. S výpravou sice odcestoval, ale jestli dnes večer nastoupí jisté není. Jeho místo v sestavě by s největší pravděpodobností zaujal Nacho Fernández.
Velkou událostí bude dnešní zápas pro kapitána Sergia Ramose. Hráč, který se během 14letého působení bezpochyby stal klubovou legendou, dnes oblékne jeho dres už po 600.
Pravděpodobné sestavy
Ajax: Onana - Mazraoui, Blind, De Ligt, Tagliafico - Schone, De Jong, Van de Beek - Neres, Tadic, Ziyech
Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon - Casemiro, Modric, Kroos - Lucas, Benzema, Vinicius
Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund
Středa 13. února, výkop 21.00. Wembley, Londýn, přímý přenos O2 TV Sport
Zajímavý souboj o postup mezi posledních osm týmů, kde londýnský klub nebyl dlouhých osm let, zatímco ten z Dortmundu přes první jarní kolo play-off naposledy přešel před dvěma roky přes Benficu Lisabon. Šance na postup obou klubů jsou na první pohled celkem vyrovnané, nicméně sázkové kanceláře přeci jen více favorizují bundesligový tým. Snad proto, že Hotspur schází hlavní opory Harry Kane či Dele Alli a německý klub kraluje bundeslize.
Oba kluby na sebe narazily v posledním ročníku Ligy mistrů v základní skupině
Nicméně poslední výkony Borussie jsou mírně řečeno překvapivé. Žlutočerní vypadli na penalty z poháru s Werderem Brémy, navíc v Bundeslize se jim přiblížil druhý Bayern, vzhledem ke ztrátám v Frankfurtu (1:1), ale především před pár dny s Hoffenheimem již na pět bodů. V zápase, který měla Borussia perfektně rozehraný a nedlouho před koncem ještě vedla 3:0, se nakonec musela spokojit jen s bodem.
To Kohouti se s absencí své hvězdy vypořádali docela obstojně. Pomineme-li vyřazení z FA Cupu (Crystal Palace) a Carabao Cupu (Chelsea), dokázali Spurs vyhrát poslední čtyři ligové duely a v tabulce Premier League jim patří třetí místo s pěti bodovou ztrátou na dvojici City - Liverpool.
Kromě Kanea a Dele Alliho je u Tottenhamu nejistý start Dannyho Rose. O jeho přítomnosti se rozhodně až před zápasem.
Dortmund se bude muset obejít bez zraněných hráčů Marca Reuse, Piszczeka, Weigla a Alcácera.
Pravděpodobné sestavy:
Tottenham: Lloris - Alderweireld, Davinson, Vertonghen - Trippier, Sissoko, Winks, Rose - Eriksen - Lucas, Son
Dortmund: Bürki - Achraf, Toprak, Diallo, Schmelzer - Delaney, Witsel - Sancho, Philipp, Guerreiro - Götze
Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.
Kam dál?
- Ole Gunnar Solskjær: PSG je na jiné úrovni než my. Alexis Sánchez musí najít sám sebe
- Manchester padl, navíc přišel o Pogbu. PSG předvedlo skvělou defenzivní hru a udělalo velký krok směrem k postupu do čtvrtfinále
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho... -
Patrik Schick bude mít nového...
Bayer Leverkusen sice ještě stále oficiálně trénuje Kasper Hjulmand, ale není tajemstvím, že nový trenér se hledá. Několik...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


