Zpět na » Primera Division » Moratova nejbližší budoucnost se přeci jen asi rýsuje ve Španělsku

Primera Division - Moratova nejbližší budoucnost se přeci jen asi rýsuje ve Španělsku

Moratova nejbližší budoucnost se přeci jen asi rýsuje ve Španělsku © marca.com - Álvaro Morata

2

Líbilo se

14.01. - Sevilla, Barcelona...Tam všude se měl podle spekulací novinářů minimálně na jaře snažit střílet další góly své kariéry na Stamford Bridge nechtěný Álvaro Morata. Ani na jednu adresu ale nakonec zřejmě nezavítá. Přesto ale nakonec forvard Chelsea pravděpodobně zamíří do Španělska.

Spojení s Barcelonou bylo zřejmě spíše výmyslem bulvárních médií. Ačkoliv se zmiňovalo, že by mohl někdejší útočník Realu Madrid posílit konkurenční klub, pravděpodobnost takového transferu nebyla příliš vysoká.

To námluvy se Sevillou byly mnohem vážnějšího charakteru. Andaluský klub ho skutečně chtěl. Jenže nakonec koupil z Barcelony Munira za 1 milion eur. Morata byl pro třetí celek španělské ligy moc drahý. „Sevilla je klubem, kde by chtěl hrát nejeden fotbalista a Morata chtěl přijít k nám, ale jakmile jsme začali jednat o penězích, zjistili jsme, že to prostě nevyjde. Bylo to nemožné," uvedl sportovní ředitel klubu Caparrós.

Nyní se Moratovi rýsuje už třetí zájemce ze Španělska. A pokud by tato operace vyšla, byla by snad ještě pikantnější, než jeho případný přestup do Barcelony. Hlavním zájemcem je totiž v tuto chvíli Atlético Madrid. Tým, za nějž ještě v hodně útlém věku dokonce hrál.

Mezi Moratovy oblíbence se totiž řadí nejen ředitel klubu Gil Marín, ale také kouč Diego Simeone a rádi by ho do klubu přivedli. Zvláště nyní, kdy je mimo hru Diego Costa u nějž není vůbec jisté, jestli stihne úvodní duely osmifinále Ligy mistrů s Juventusem.

Atlético by podle všeho mělo Chelsea zaplatit 3 miliony eur za hostování, Morata by navíc byl ochoten si sám od sebe snížit plat (9 milionů eur čistého ročně), jen aby se comeback do Španělska vyvedl. Každopádně stále platí i podmínka, že Chelsea musí nejprve přivést náhradu. A to se u Higuaína začalo komplikovat.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články